12. Ev - Tehlikeler Evi

Tanımı: İnsanın en karanlık, netleşmeyen, gizli kalan özelliklerini bu ev gösterir. Kontrol dışı güçler, öngörülemez olaylar buradan gerçekleşir. Bağımlılıklar, dağılmalar, endişeler, hayal kırıklıkları yaşamayı anlatır. Buradaki etkilerle kişinin ne kadar gizli işlere yatkın olduğu ve bunları ne kadar gizlilikte yapacağı ipuçları görülür.

 

İçimizdeki hassas, kırılgan dünyayı, egoyu aşıp, kendini feda etmeyi, başını eğmeyi, her şeyi akışına bırakmayı anlatır. Tersine direncin, sıkı sıkı tutunmanın mümkün olmadığını ve kayıptan başka bir işi yaramadığını vurgular. Özveride bulunarak aslında daha büyük değerler kazandığını, evrenle birleştiği, aslında bir şey kaybetmediğini anlatır.

 

Anahtar Kelimeler:Tehlike, kayıp, hayal, kayıp, korku, endişe, üzüntü, kontrol dışı gerçeklik, hastane, hapishane, tutsak olmak, sürgün gitmek, kısıtlanmak, gizlenmek, saklanmak, yardımseverlik, fedakarlık, özveri, izolasyon, manastır, ibadethane, bilinçaltı, arınma, gizli ilişkiler, gizli düşmanlar, kader, karma, geçmiş hayatlar, intihar, inziva, el ayak çekme, sıkıntı ve sorunlardır.