3. Ev - İletişim Evi

Tanımı: Kişinin birebir ilişkide olduğu en yakın çevresidir. Kendini oluşturan değerleri öğrenmek için hemen etrafındaki bilgi kaynaklarıdır. Sorup, öğrendiği, basit bilgiler aldığı yerlerdir. Bir şeyi anlamak, idrak etmek için attığı ilk adımdır. Kısa ama yakın ilişkilerle zekasının gelişmesi, kendini ifade etme kapasitesidir.

Aynı zamanda yakın ilişkide bulunduğu kişilerdir. Komşular, akrabalar, kardeşler, kuzenler bunlar arasındadır. Her konuda yazma, çizme, iletişim hatta dedikodu bile bu evin kapsamındadır. Hitap şekli, sesi, konuşma yeteneği, vurgularını buradaki datalarla açıklayabiliriz. Kişinin zekasını belirleyen figürlerde bu evin kapasitesiyle sembolize edilmiştir.

Anahtar Kelimeler:Yakın ilişkiler, komşular, kardeşler, akrabalar, akranlar, esnaf, her türlü iletişim, zeka, akıl, bilgi, öğrenme, öğretme, eğitim, ilk öğrenim, soru sorma, konuşma, ifade etme, trafik, kısa yolculuklar, ziyaretler, haberleşme, gazete, mektup, telefon, posta, mesaj, mail, alışveriş, ticaret, değiş, tokuş, bilgi ve belge içeren tüm transferler, taklit, beceri, hünerdir.