Ay Boşlukta Takvimi

AY BOŞLUKTA TAKVİMİ NEDİR?

Astroloji’de günlük hayatımızı en hızlı etkileyen faktör, duygularımızı yöneten Ay’dır. Ay’ın Dünya etrafındaki hızlı hareketini hepimiz biliriz. Bir yok olur, bir doğar; bir hilal olur, bir dolunay… Sürekli şekilden şekle girer.

Ay diğer gök cisimlerinden oldukça büyük bir hızla, 1 burcu yaklaşık 2,5 günde geçer. Astrolojide bir burçtan geçmek, o burcun özelliklerini ortaya çıkarmak demektir. Ayrıca Ay, bu geçişleri sırasında diğer gök cisimleriyle pek çok açı yapar, bağlantı kurar.

İşte astrolojide de Ay sürekli değişen ruh halimizi, yani modumuzu sembolize eder. Bazı günler enerjik başlarız, sonuna doğru keder basar. Bir olaya bir gün evet deriz, ertesi gün hayır… İşte bu devinen enerjiyi, iç sesimizi, kontrol edemeden verdiğimiz ilk tepkiyi Ay anlatır. Tabii ki, burada genel olarak anlatmak durumda olsam da,  bu önemli bağlantıyı özelleştirmek için, asıl olan doğum haritanızın açılımıyla değerlendirmek gerekir.

Bu kadar etkiye sebep olan Ay, bazen bir burçtan çıkıp, diğerine gitmek üzereyken hiçbir açı almadan kalır. Buna “Ay Boşlukta” deriz. Bağlantısız, açısız kalan Ay üzerinde taşıdığı etkiyi aktaramaz. Ay’ın işi Güneş’ten aldığı ışığı yansıtmak olarak düşünürsek, boşlukta kaldığı zamanlarda sanki bu ışığı aktaramaz olarak düşünebiliriz.

Bu boşluk zamanları bazen birkaç dakika, bazen birkaç saat, ender olsa da, bazen bir iki gün bile sürebilir. Bu kadar ruh halini anlatan bir sembolizmin, tahmin edebileceğiniz gibi, standart bir formülü, döngüsü yoktur. Ama hesaplanabilinir, tespit edilebilir.

Astrolojik anlamına bakarsak, “Ay Boşlukta” iken, dünyevi anlamda yapılan işlerde boşa gidebilir. Motive olmakta zorlanabilir, bir an kendinizi boşlukta hissedebilirsiniz. Aklınız yaptığınız işe “devam” dese de, ruhunuz çoktan “tamam” demiştir.

Bu zamanlarda yeni bir işe başlamak, bağlantı kurmak, anlaşma yapmak, kontak kurmak için pekiyi zamanlar değildir. Atılımlar karşılıksız kalabilir.

Astroloji sorunu belirtir, ama çözümü de sunar…

Bu zamanlarda en iyisi, dış dünyadaki sorumlukları yadsımadan biraz içe çekilmektir. Fırsatınız olursa, manevi değerlere yönelmek, Ay’ın dışarı değil, içe yansıyan ışığını kullanmak için en iyi formüldür. Dua, ibadet, meditasyon iyi gelecektir. Kişisel bakımla ilgilenmek, yıkanmak, temizlenmek içi ve dışı aydınlatmanın yolu olabilir.

Ama dünyevi çarkın dişlileri içinize ulaşmaya engelse, en iyisi yeni bir adım atmadan, elinizdeki işleri bitirmektir. Hatta normal zamanlarda "bununla boşa zaman harcamayım", dediğiniz işleri kolayca yapabilirsiniz. Bu boşlukları düzenleme zamanları olarak kullanabilirsiniz. Ofisinizde çekmecelerinizi mi düzenlemeniz gerekiyor, evde birikmiş ütüler mi var, çantanızın içini mi toplamak lazım, maillerinizi mi organize etmelisiniz. Deneyin “boşa taşıdığınız" yüklerden kurtulun.

Ay’ın ruhunuzu beslemesi için bu boşluk anlarını mola olarak kullanın. Duygularınızı, içinizi, özünüzü dinleyin. Dünyevi konuları reddetmeden, aklınıza bir küçük es verin. Arkanıza yaslanın, keyifli bir müzik dinleyin, kahvenizi yudumlayın, derin bir nefes alın, gevşeyin. Sonra yenilenen enerjinizle aradaki farkı kapatacağınızı bilin. Vakit kaybetmemek için hızlı karar verip, yanlış yapmadan önce, ruhunuza sorun. Duygularınıza güvenin, içinizi ve çevrenizde olan biteni dinleyin. Yeni adım atmadan önce eldekileri bitirin.

AY BOŞLUKTA TAKVİMİ

 2020 için hesaplanmış Ay Boşlukta listesini 3 ayrı yolla sizlere iletiyorum.
 Ajandanıza kaydetmenizi öneriyorum:

 1. Buradan tıklayarak PDF olarak indirebilirsiniz...

 2. Aşağıdan JPEG olarak kaydedebilirsiniz...

 3. Google Takvim kullanıyorsanız, Ay boşlukta Takvimi linkinden takviminize ekleyip, online taşıyabilirsiniz... Tüm bu listeler Türkiye’ye göre hazırlanmıştır. Farklı bir ülkede yaşamaktaysanız, saat farkınızı unutmamalısınız.

Astrolojik sembolleri bilmenize gerek yok. Dikkat etmeniz gereken şey, her satırdaki tarihler arasıdır. İki tarih arasındaki zaman “Ay Boşlukta” zamanlarıdır. Ay Boşlukta zamanlarını, bırakın ruhunuz size fark ettirsin, bir soluk alsın, rahat etsin…

Unutmayalım ki, yıldızlar sadece karanlık geceleri aydınlatmıyor!