Akrep

image109

Tarihi: 24 Ekim - 22 Kasım

Yönetici gezegeni: Mars

Sloganı: Arzularım.

Vücutta karşı geldiği bölge: Cinsel organlar

Akrep İnsanı: nerede olursa olsun çok ön plana çıkmaz istemez. Çıksa bile kendine ait dünyasını kolay kolay kimseye açmaz. En yakınındaki insana bile her zaman şüpheyle bakar. Bir şeye inanması için onun delik deşik edip, uğraşması gerekir. Tabii ki bu tarz davranmanın verdiği zarardan sonra çok üzülür. Bir kez de kendini yaralar. Ama bu yaraları tedavi etme gücü, kendini yenileme direnci çok gelişmiştir. Krizleri üstüne çekse de, çıkmasını, yeniden doğması çok iyi bilir. Her zaman hayata tutkuyla bakar, asla istediklerinden vazgeçmez.

Akrep Ünlüleri: Hande Ataizi, Meltem Cumbul, Teoman, Hınçal Uluç.

Olumlu özellikleri: Güçlü, kararlı, kendini yenileme arzusunda, derin, tutkulu, konsantre, gizemli, sezgisel, sabırlıdır.

Olumsuz özellikleri: Kıskanç, yıkıcı, kindar, acımasız, kuşkucu, şüpheci, hiçbir şeyi unutmayan, hesapçı, can acıtıcıdır.

En uyumlu olduğu burçlar: Yengeç ve Balık.

En zorlandığı burçlar: Boğa, Aslan ve Kova.

Evlere göre etkileri:

1. Ev Akrep’se: İlk etapta kendisini ortaya koymaktan hoşlanmaz. Daha çok karşı tarafı dinlemek, anlamak, hissetmek ister. Daima kuşkucu, şüpheci, dikkatli davranır. Bu özelliğiyle olayların arkasında saklanan tüm gerçekleri ortaya çıkarır. Hisleri, sezgileri, içgüdüleri yanıltmaz.

2. Ev Akrep’se: Sahiplenici, tutucu tarafını en çok parasal konular üzerinde gösterir. Kolay kolay sahip olduğu değerlerden, kazançlardan vazgeçmez. Cebinde akrep var deyimi buradan gelmiştir. Kaynaklarını ve kazanç yollarını gizli tutmak ister. Paraya, maddiyata tutkuyla bağlıdır.

3. Ev Akrep’se: Çevresindeki ilişkiler hem derin, hem de gizemlidir. Adeta konuşmadan anlaşır. Kelimelerin, ifadelerin ötesini çözebilen bir zihin yapısı vardır. Yakınlarıyla ilişkisi de bu şekildedir. Kardeşlerle birbirine tutkuyla bağlıdır. Manevi kardeşleri de çoktur.

4. Ev Akrep’se: Aile içinde yaşadığı, özellikle küçük yaşta geçirdiği bazı travmalar olabilir. Bu olaylardan yaralansa da yaralarını tedavi edecek güce sahiptir. Kendi özeli ve ailesiyle ilgili konuşmaktan, bilgi vermekten hoşlanmaz. Ebeveynleriyle ilgili konularda bazı gizli kalmasını istediği konular olabilir.

5. Ev Akrep’se: Aşk hayatı, zevkleri konusunda oldukça tutkuludur. Kendini mutlu etmek adına risk alıp acı çekebilir. Aşktan anladığı kederdir. Yaşadığı tutkuyla sanatsal, yaratıcı yönü gelişir. Çocuklar konusunda da bazı krizler yaşamış olabilir. Dirayeti, azmi sayesinde tüm sorunların üstesinden gelip, hayattan zevk alır.

6. Ev Akrep’se: Çalışmak, yararlı olmak için aşırı çaba sarf edebilir. Günlük olaylara, rutin işlere çözüm üretme konusunda derin düşünüp, köklü çözümler arayabilir. Bunları uygularken her şeye sıfırdan başlama gücünü kullanır. Detayları atlamaz, kolay kolay da vazgeçmez.

7. Ev Akrep’se: İkili ilişkilerinde her şeyden daha tutkulu, derin, konsantredir. Bu yüzden krizlere açıktır. Karşılıklı güven ihtiyacı giderilene kadar gerçek yüzünü göstermek istemez. Evlilikte ya da ortalıkta ya hep, ya hiç diyen yapısıyla uç noktalara gider.

8. Ev Akrep’se: Enerjisini dengelemek istese de risk almaktan hoşlanır. Korkusuzca kapalı şeyleri açığa çıkarmak için üstüne gider. Ölüm ötesi ve metafizik konularda derin araştırmalar yapar, korkusuzca davranır. Korkularla yüzleşmekten, sınırlarda yaşamaktan çekinmez.

9. Ev Akrep’se: Hayatın anlamını öğrenmek için derin sorular sorar, bunların cevabını almak için uzun yolculuklara da çıkmaya hazırdır. Her şeyin arkasındaki gizemi ve bu gizemin nedeni anlamaya çalışır. Hayatın felsefesini çözmek için tutkuludur. En kötü maceradan bile hoşlanır, bir ders çıkarır.

10. Ev Akrep’se: Kararlı, derin, gizemli yapısını insanların üzerinde göstermekten çekinmez. Toplum tarafından anlaşılmasa da saygı gösterilir. Maddi değil de daha manevi güçlerle ön plana çıkmaktan hoşlanır. Krizleri yenme konusunda başkalarına önderlik eder.

11. Ev Akrep’se: Hayatın derin anlamlarını arkadaşlar arasında aramaktan hoşlanır. Sosyal alanlarda krizler yaşasa da, ekipler, gruplarda olmak için elinden geleni yapar. Gelecek korkusunun üzerine gidip, çözmeye çalışır. Gizli örgütlerde, dışardan anlaşılmayan şeylerle uğraşabilir.

12. Ev Akrep’se: Enerjisini yönlendirmek, kendini ifade etmek konusunda sorunlar yaşayabilir. Olmadık yerde olmadık çıkışlar yaparak, kendi yarattığı krizler içine bilmeden düşebilir. Korkular ve endişesiyle yüzleşmekten korkar. Gizemli, konulardan uzak durmaya çalışır, ama yine de sezgileri derine çeker.