Aslan

image103

 

Tarihi: 23 Temmuz–23 Ağustos

Yönetici gezegeni: Güneş

Sloganı: Yaratırım.

Vücutta karşı geldiği bölge: Kalp, omurga

Aslan İnsanı: İçinden gelen yaratıcı gücü, kendine duyduğu güveni göstermek için her daim ön plandadır. Yaptığı işlere sanatsal bir yön eklemeden rahat etmez. Etrafındaki her şeyin bir ışıltısı, ruhu vardır. Kendine değer, layık görmediği şeylerle hiç ilgilenmez. Bazen küstahlık olarak görülse de, bu hareketiyle layık oldukların ödün vermez. Hangi sınıfa mensup olursa olsun, o sınıfın en önde geleni, hatırı sayılanıdır. Doğal bir şekilde insanları etkiler, saygınlık ve hayranlık uyandırır. Cömert, hatırşinas, sıcak ve babacan tavırlarıyla hemen insanları etkiler.

Aslan Ünlüleri: Zuhal Olcay, Ahu Tuğba, Hasan Şaş, Mazhar Alanson

Olumlu özellikleri: Kendine güvenen, ruh taşıyan, enerjik, ilham veren, yaratıcı, etkileyici, artistik, karizmatiktir.

Olumsuz özellikleri: Gururlu, kibirli, despot, şımarık, ben merkezcil, küstah, diktatör, egoisttir.

En uyumlu olduğu burçlar: Koç ve Yay.

En zorlandığı burçlar: Boğa, Akrep ve Kova.

Evlere göre etkileri:

1. Ev Aslan’sa: Kendine güvenini sergilemekten, yaratıcı, sanatsal yönünü ortaya koymaktan çekinmez. Herkesin içinden sivrilip göze batar, karizmasıyla ilgi çeker. İlk bakıştan itibaren içinden gelen gücü, ışıltıyı yayar. Dikkat çekici bir aurası vardır. Gururlu, cömert, babacan, rahat tavırlarıyla hayranlık uyandırır.

2. Ev Aslan’sa: Parasal konularda yeteneklidir. Finansal konuları organize etme, yönetme konusunda başarılıdır. Bazen lüks harcamalarda bulunsa da, genel anlamda tutumludur. Maddi gücünü göstermekten çekinmez. İnsanları etkilemenin bir yolunun da bu olduğunu bilir.

3. Ev Aslan’sa: Entelektüel kapasitesi, bilgi birikimi diğer insanlara oranla daha fazladır. Bu özelliğini etkili şekilde kullanmaktan da çekinmez. Yakın çevrelerinde oldukça sevilir, fikirlerine değer verilir. Kardeşler, komşular, akrabalar arasında güçlü etkiler gösterir. Ticarette organizasyon yeteneği sayesinde başarılı olabilir.

4. Ev Aslan’sa: Aileleri, ataları, onları oluşturan miras değerler çok önem taşır. O yüzden ebeveynlerine, evine aynı önemi verir. Hayat bulduğu, kendisini ifade ettiğin en iyi yer evidir. Evinin belirli bir karizması, kendine ait bir ışıltısı olmasına özen gösterir.

5. Ev Aslan’sa: Yaratıcı gücünü, enerjisini spordan, sanattan alır. Kendisini ifade etmek için isteklidir. Sahnede olmaktan, alkış almaktan, övülmekten hoşlanır. Bunun için riskler alıp, olmadık heyecanların peşinden gidebilir. Çocuksu tavırlarıyla kendisini sevdirir.

6. Ev Aslan’sa: Kendisini ifade etmek için çalışmanın çok önemli olduğuna inanır. Her türlü detay gerektiren konuda, bıkmadan usanmadan çalışabilir. Detaylara hakim olmak için titiz davranır. Faydalı olmak, yarar üretmek ve verimlilik için kendisine ait ustalıklar geliştirir.
7. Ev Aslan’sa: İkili ilişkilerde karşı taraftan gelen yönlendirmelere değer verir. Eşi, partneri gurur duyulacak, karizmatik özelliktedir. Kendisini ikili ilişkiler yoluyla anlatmak ister. Tek başına hareket etmek yerine, ikili organizasyonlar içinde olmayı yeğler. Ortak çalışmalardan yana kazançlıdır.

8. Ev Aslan’sa: Eşinin ya da ortağının gelirleri adına şanslıdır. Başkalarının kaynaklarını yönetmek, parasal konulara yön vermek konusunda başarılı olur. Sigortacılık, insan kaynakları, finans konularında çalışabilir. Risk almak konusunda kararlı davranır.

9. Ev Aslan’sa: Hayatın daha felsefik yönleriyle ilgilenir. Kendisini geliştirmek için çaba sarf eder, her türlü gelişim kursuna gider. Farklı kültür ve dillerle doğal olarak iç içedir. Yabancılar, yurtdışı, seyahatler konusunda organizasyon yetenekleri gelişmiştir.

10. Ev Aslan’sa: Karizmatik yapısını, insanları yönlendirme yeteneğini işinde, mesleğinde kullanır. Ünlü, önemli kişilerle iş yapmaları, mesleklerinde ünlenmeleri muhtemeldir. Yönetsel kabiliyetleri gelişmiş olduğundan, kitleleri etkileyebilir. Başarısı ya da başarısızlığıyla hep göz önündedir.

11. Ev Aslan’sa: Doğal olarak grup lideri ya da sorumlusu olarak davranır, sosyal çevresini yönlendirir. Arkadaşları değerli kişilerden oluşur. Geleceğe dair yaptığı planlarla insanları etkiler ve yönlendirir. Takım oluşturmak ve yönetmek konusunda oldukça başarılıdır.

12. Ev Aslan’sa: Kendisini göstermekten, kişisel özellikleri ortaya çıkarmaktan hoşlanmaz. Bu şekil davranmayı şov yapmak olarak görüp, rahatsız olur. Kendisine ait dünyalarında kalmayı yeğler. Egosal davranmaktan çekindiği için, insanları etkileme konusunda da etkin davranmaz.