Balık

image117

Tarihi: 19 Şubat–20 Mart

Yönetici gezegeni: Jüpiter

Sloganı: Feda ederim.

Vücutta karşı geldiği bölge: Ayaklar

Balık İnsanı: Çevresindeki olaylardan çabuk etkilenir, hemen dağılır. Motivasyon kaynağı başkalarına yardım etmek, egosunu yok saymaktır. Mistik gücü ve sezgisi kuvvetlidir. Her şeyi hisseder, derinden etkilenir. Bu yüzden gerçekle hayal arasındaki dengeyi kurmakta zorluk çekerler. Alışkanlıklarından vazgeçmek istemez. Kendini uyuşturmaktan, gerçeklerden kaçmaktan hoşlanır. Hayal dünyasından çıkmak istemez. İlhamlara açık bir şekilde dünyadaki naif şeylerden etkilenir.

Balık Ünlüleri: Seray Sever, Nez, Beyazıt Öztürk, Sinan Çetin.

Olumlu özellikleri: Fedakâr, verici, evrensel, ilham sahibi, artistik, hassas, şartlar adapte olan, kabullenici, empatiktir.

Olumsuz özellikleri: Aşırı hassas, zayıf karakterli, iradesiz, ilkesiz, kurban rolünde, acıklı, irrasyonel, motive olmayan, kararsızdır.

En uyumlu olduğu burçlar: Yengeç ve Akrep.

En zorlandığı burçlar: İkizler, Başak ve Yay.

Evlere göre etkileri:

1. Ev Balık’sa: Duygusal, hassas, şartlara hemen uyum sağlayan, direnmeyen yapısıyla ortamda kaybolur gider. Hayrı demeye, direnmeye niyeti olmadığı için herkes tarafından sevilir, fedakârlıkları göze çarpar. Ancak kararlı, sabit bir yapısı olmadığından kendini ifade etmekte zorlanır.

2. Ev Balık’sa: Finansal, parasal konularda değişime çabuk ayak uydurur. Oldukça şanslı bir şekilde gelirsini yönlendirir. Harcamalarında belirli sınırlar yoktur. Hiç bitmeyecekmiş gibi harcayabilir. Bir yandan da olmadık şekilde kısmetlidir.

3. Ev Balık’sa: Yakın çevresiyle ilişkisini duygusal birlik üzerine kurar. Fedakâr, hassas yapısıyla konu, komşu, kardeş, akrabalar arasında kendisini kurban eder. İyilik, yardım peşinde koşmaktan aklını toplayıp, fikirsini ifade etmekte zorlanır. Oldukça sezgisel tepkiler verir.

4. Ev Balık’sa: Alıngan, hassas, çabuk dağılan yapısı evine de yansımıştır. Bir türlü yaşayacağı yeri, evini belirlemekte zorluk çakabilir. Erken yaşlarda ailesinde, evinde gerçekleşen bazı olayların etkisini üzerinde taşıyor olabilir. Ebeveynleri için aşırı hassas davranır.

5. Ev Balık’sa: Konu aşk, zevkler olunca sınırları aşan, kendinden geçen bir aşkınlık, dağılma gösterir. Yaratıcı, sanatsal ifadesi oldukça naif, kırılgan ve ince bir estetik taşır. Çocuklarla ilgili konularda fazla hayalci ve romantik davranabilir. Hayattan zevk almaktan anladığı kendinden geçmektir.

6. Ev Balık’sa: Detay gerektiren işlerde kolayca dağılabilir. Bir düzen, sistem oluşturana kadar oldukça zorlanır. Özellikle altında çalışanlar, hizmet aldığı kişiler için fedakârlık yapması gerekebilir. Başkalarının yararını düşünmekten kendi sağlığını tehlikeye atabilir.

7. Ev Balık’sa: Evliliğe, ikili ilişkilere bakış açısı duygusal, hassas ve romantiktir. Karşısındaki insanı idealize edip, oluşturduğu hayalin peşinden gitmeye meyillidir. Gerçeklerden uzaklaştığını fark etmez. Kabullenici davrandığı için karşı taraf sınırlarını belirlemekte zorlanır.

8. Ev Balık’sa: Başkalarından gelen gelirler, krediler alanında oldukça şanslıdır. Eşten gelen paraları hayır işlerine, başkalarına harcar. Bazen başkalarına kefil olup risk alır. Ama ummadık yerlerden miras ya da toplu para alabilir. Metafizik konulara ilgileri yüzünden sezgileri çok kuvvetlidir.

9. Ev Balık’sa: Yabancılar, yurtdışı, uzak seyahatler, ülkeler, kültürler, dinler gibi alanlarda, kendini geliştirecek fırsatlar önlerine birden çıkar. Ancak bu konularda tutarlı olmakta zorlanır, dağılma yaşar. Kendisini geliştirmek için hevesli olsa da sınırlarını belirlemekte zorlanır.

10. Ev Balık’sa: Başkalarına yararlı olma teması içeren tüm mesleklerde başarılı olur. Ancak bunun ne olduğunu saptamakta zorluk çekebilir. Hayır kuruluşları ve vakıflarda çalışabilir. Hayalleri zorlayan ve geliştiren mesleklerde başarılı olur. Dünyanın bilinen fiziksel kalıpları dışına çıkmayı başarmalıdır.

11. Ev Balık’sa: Arkadaşları için her türlü fedakârlığı yapar. Dernekler, cemiyetler içinde yer almaktan hoşlanır. İdealleri uğruna gelecek günler için karşılık beklemeksizin çalışır. Sosyal çevresi geniş olduğu için bir gruptan diğerine girer çıkar.

12. Ev Balık’sa: Fedakârlıkta bulunmaktan korkar, çekinir. Dağılmaktan, kararlı yapısının zarar görmesinden korkar. Sezgisel konular endişesini artırır. Gizli konulardan, geçmişten rahatsız olur. Daha realist, gerçekçi davranmak, korkusuz hareket etmek ister.