Boğa

image097

 

Tarihi: 21 Nisan- 21 Mayıs

Yönetici gezegeni: Venüs

Sloganı: Sahibim.

Vücutta karşı geldiği bölge: Boyun, boğaz, tiroid bezi bölgeleri.

Boğa İnsanı: İçinde oldukça sessiz, sakin, güvenliğe ve huzura önem veren yapıdadır. İlk bakışta yavaş hareket eden, kararlı, inatçı yapıları göze çapar. Maddi ve manevi koşulların değişmesinden hiç hoşlanmaz, direnç gösterir. Paranın değerini iyi bilir. Sanatsal yetenekler konusunda daha gerçekçi, realisttir. Küçük şeylerden mutlu olmayı sever. Dünyevi zevklere, yeme, içmeye ve tembellik etmeye düşkündür. Serinkanlı, kontrollü yapısıyla şartların değişmesine engel olup, alışkanlıklarından ayrılmamak ister.

Boğa Ünlüleri: Nükhet Duru, Aysun Kayacı, Cem Yılmaz, Özcan Deniz

Olumlu özellikleri: Kararlı, sadık, güvenilir, zevk sahibi, temkinli, sakin, huzur verici, ekonomik, durağandır.

Olumsuz özellikleri: İnatçı, fazla duygusal, fazla sahiplenen, zevkine düşkün, tembel, ağır, maddiyatçı, direnen, esnek olmayan, sağlamcıdır.

En uyumlu olduğu burçlar: Başak ve Oğlak

En zorlandığı burçlar: Aslan, Akrep ve Kova

Evlere göre etkileri:

1. Ev Boğa’ysa: İlk bakışta sessiz, sakin, durgun doğaları göze çarpar. Rahatını bozmak için pek harekete geçmek istemez. Acele etmekten hoşlanmaz, fakat üstüne aldığı işi tamamlar. Kolay sinirlenmez, sabırlıdır. Fakat işi şansa bırakmayacağı için öfkesi de etkilidir.

2. Ev Boğa’ysa: Sahiplenme duygusu çok gelişmiştir. Her şeyin güzel, pahalı ve lüksü olanına karşı ilgi duyar. Para sahibi olmak için temkinli davranıp, bildiği yolda gitmeyi tercih eder. Harcama yapmaktan çok hoşlanmasa da, konu zevkler olunca cömert davranabilir.

3. Ev Boğa’ysa: Yakın çevresiyle barışık, çok sevilen, tatlı dillidir. Sanatsal bir anlatımı, ifadesi vardır. İletişim yanları güçlü olduğu için hitabet sanatında, duygu ve düşüncesini aktarma konusunda oldukça başarılı olur. Özellikle güzel ve değerli şeyleri alış verişi, ticaretinden yana şanslıdır.

4. Ev Boğa’ysa: Evinde, yuvasında huzur ve güven ön plana çıkmıştır. Evinin rahatına önem verdikleri gibi, pek değişiklik istemez. Özellikle bahçe işleri, doğa ve topraktan çok hoşlanır. Ruhları dinlendirmek için ekolojik çalışmalar yapar. Ebeveynleri, anne babası hayatına değer katan, önem verdikleri öğelerdir.

5. Ev Boğa’ysa: Özellikle maddi değerler, rahat ve lüks için harekete geçip, risk alabilir. Fazla yiyip, içip, zevke düşkün davranabilir. Bir yandan da yaratıcı ve sanatsal yanları dikkat çeker. Hayattan zevk almak için taviz vermez, istediğini almak için ısrarcı olabilir.

6. Ev Boğa’ysa: Başkalarına yararlı olmak için elinden gelen tüm değerleri seferber edebilir. Hem içindeki düzeni bozmama ihtiyacı, hem de detaylara takılıp kalmaları rahatsız eder, hastalık verebilir. Elindeki değerleri verimli kullanmak için kılı kırk yarar.

7. Ev Boğa’ysa: İkili ilişkilerde samimiyet ve güvene ihtiyaç duyar. Çok fazla ilişki yerine daha huzurlu, kalıcı ilişkiler arar. Karşı cinsten en büyük beklentileri kararlılık, tutarlılıktır. Uzun soluklu, zevklere de önem veren keyifli, sağlamcı birliktelikler ister.

8. Ev Boğa’ysa: Kendi kaynaklarından çok başkalarının kullanmayı iyi bilir. Özellikle eş ya da ortağın parası, finansal düzeni üzerinde etkilidir. Miras, prim, sigorta gibi konularda oldukça kısmetlidir. Maddi konulardan, kıymetten iyi anlar, bazen de risk alarak hareket eder.

9. Ev Boğa’ysa: Kendisini geliştirmek için hevesli olsa da ağır, kalıcı adımlar atar. Yabancılar ve farklı kültürlere karşı sempati duyar. Seyahat etmekten, değişik kültürlerle tanışmaktan hoşlanır. Daha üst düzey sanatsal değerleri iyi bilir. Hayata olumlu bakar, zevklerinden ödün vermez.

10. Ev Boğa’ysa: İşleri, meslek i için kararlı adımlar atmaktan hoşlanır. Özellikle maddi anlamda değer taşıyan, parayı yöneten ya da sanatsal içeriği olan işlere yatkındır. Toplum tarafından güven taşıyan, kararlı, saygın bir kişi olarak tanınır. Etrafına zevk ve huzur katar.

11. Ev Boğa’ysa: Sosyal ortamını çok fazla değiştirmek istemez. Dost çevresi ve arkadaşlıklardan zevk alır. Kısa süreli arkadaşlıklar yerine uzun ve güvenilir dostluklara önem verir. Gelecek günlere karşı sakin ve planlı davranır. Kafasında hep bir planı vardır, bunu da zamanla gerçekleştirir.

12. Ev Boğa’ysa: Maddi kayıplar sebebiyle korku yaşar. Parasının azalmasından endişe eder. Elindekinin değerini bilmek için önce fazlaca tutumlu olur, sonra da bir anda savurgan davranır. Geçmişin hesabını tutmaktan yorulmaz, bu yüzden kaybetmekten korkarlar.