İkizler

image099

 

Tarihi: 22 Mayıs–21 Haziran

Yönetici gezegeni: Merkür

Sloganı: Düşünürüm.

Vücutta karşı geldiği bölge: Omuzlar, eller, kollar, sinir sistemi.

İkizler İnsanı: Değişkenliği, hareketliliği ve hızlı sayesinde bilgi toplayan ve yayan bir yapısı vardır. Zihinsel faaliyetlere ve eğitime önem verir. Konuları çok çabuk anlar ve fikir yürütür. Sürekli kendi içinde iletişim içinde olduğundan aklındaki sorular da bitmez. Merakını gidermek için çok yönlü davranır. Bilginin içeriğiyle değil de, kendisiyle ilgilendiği için tarafsızdır. Ancak bu yüzden her türlü bilgiyi kullanır, doğru, yanlış ayırımı yapmaz. Olaylara duygusal değil, mantıksal yaklaşırlar.

İkizler Ünlüleri: Nehir Erdoğan, Sibel Kekili, Haluk Bilginer, Kenan İmirzalıoğlu.

Olumlu özellikleri: Zeki, kıvrak, entelektüel, bilgi dolu, sevimli, alaycı, meraklı, ticarette yetenekli, hızlı iletişim kuran, canlı, mantıklıdır.

Olumsuz özellikleri: Huzursuz, sabırsız, dağınık, yalancı, kararsız, maymun iştahlı, aldatmaya yatkın, kurnaz, sivri dilli, yanar dönerdir.

En uyumlu olduğu burçlar: Terazi ve Kova

En zorlandığı burçlar: Başak, Yay ve Balık. Evlere göre etkileri:

1. Ev İkizler’se: Hareketli, kıpır kıpır, sevimli sabırsızdır. Aklına geleni hemen sorar, cevap bekler. Merakını durdurmak mümkün değildir. Okumak, araştırmak, öğrenmekten çok hoşlanır. Hareketliliği, seyahati sever. Zihinsel konulara her zaman ilgi duyduğu için doğal bir öğretmendir.

2. Ev İkizler’se: Parasal konularda fazlaca değişkenlik içerir. Çabuk kazanır ama çabuk harcar. Kazandığını kitaplara, bilgi alabileceği kaynaklara, eğitime yatırmaktan çekinmez. Parasal konulardaki yeteneğiyle kısa yoldan köşe dönme eğilimi de gösterir.

3. Ev İkizler’se: Kendisini ifade etme yeteneği üst düzeydedir. İletişim, eğitim, her türlü alış veriş ön plana çıkar. Her gördüğünü çok çabuk kavrar, öğrenir ve çevresiyle paylaşır. Merak yüzünden bazen laf taşıdığını anlamaz. Kardeşler, kuzenler, komşular hayatına renk katar.

4. Ev İkizler’se: Entelektüel bilgi birikimi aileden, atalardan kalan bir mirastır. Anne, babaları da eğitim ve iletişime önem verir. Aile içinde hareketlilik herkesten fazladır. Bolca sohbet edilen, hareketli, canlı evlerde büyümüşlerdir. Ancak fazlaca taşınmış, pek çok yer gezmiş olabilir.

5. Ev İkizler’se: Hayattan zevk aldığı konu, bir şeyi öğrenmek, sorulara cevap bulmaktır. Zeka oyunları, bulmacalar, satranç gibi oyunlardan zevk alır. Çocuksu yönü gelişmiş olduğu için çocuklarla iletişimi oldukça gelmiştir. Değişken bir ruhla birden fazla ilişkiyi, aynı anda yaşayabilir.

6. Ev İkizler’se: Çalışma yeteneği, hüneri, el becerileri gelişmiştir. Tertip, düzen gerektiren konularda oldukça pratik, düzenlidir. Üstünde çalıştığı işi kendisine göre bir mantıkla kurgular, tüm detaylara hakim olur. Kurduğu bu sisteminin bozulmasına da sinirlenebilir.

7. Ev İkizler’se: Eşinden beklediği en önemli şey karşılıklı konuşmak, fikir birliğine varmaktır. Entelektüel paylaşım, iletişim kurmak her şeyden önce gelir. Partner olarak daha genç ya da canlı kişilerden hoşlanır. Ortaklaşa işlerde zeki davranır, fikir birliğine katkıda bulunur.

8. Ev İkizler’se: Parapsikolojik ve okült konulara ilgi duyar. Ölüm, ölüm ötesi ve yeniden doğuş gibi konuları anlamaya, öğrenmeye ve mantıkla çözmeye çalışır. Aklını kurcalayan konuların üzerine gitmekten çekinmez. Bu gibi konuların insan dünyası üzerindeki etkileri araştırmaya meraklıdır.

9. Ev İkizler’se: Öğrenmek, bilgi sahibi olmak için heveslidir. Özellikle yabancı diller, farklı kültürler, uzak medeniyetler üzerinde araştırma yapmak ister. Öğrendiğini de başkalarına öğretmek için de heyecanlanır. Felsefik, dini, ahlaki konularda ya da basın, yayın, medya alanlarında yenilikler getirir.

10. Ev İkizler’se: Kariyer, iş ve meslek alanında bilgi çok önem taşır. Entelektüel birikimini göstermek konusunda oldukça başarılıdır. Hedefi anlamak ve anlatmaktır. Bu yüzden hızı ve bilgiyi oldukça etkin şekilde kullanır. Gazetecilik, basın yayın, öğretmenlik alanlarında başarılı olabilir.

11. Ev İkizler’se: Arkadaşlar arasında öğrenir, sosyal alanlarda da öğrendiğini paylaşır. Çok farklı ve renkli kişileri tanır, etrafını sürekli genişletir. Gruplar arasında fikrine danışılacak, yorumu alınacak kişilerdendir. Ekipleri organize eder, iletişim ağları kurar.

12. Ev İkizler’se: Bildiğini kendisine saklar, mantığına pek güvenmez. Kıvraklık, zeka gerektiren konularda endişe taşır. Yanlış konuşmaktan, eksik bilgi vermekten çekinir. Fikirsel çatışmalardan uzak durmaya çalışır, duygusal yönleri daha ağır basar. Ama gizli şeyler hakkında kolaylıkla bilgi sahibi olur.