Koç

image095

 

Tarihi: 21 Mart- 20 Nisan

Yönetici gezegeni: Mars

Sloganı: Ben varım.

Vücutta karşı geldiği bölge: Baş, yüz bölgesi

Koç İnsanı: Genel olarak savaşçı, gözü pek, girişken özellikleri daha ön plana çıkar. Bu dünyayı fethetmek, enerjisini ortaya koymak için gelmiştir. Cesur hareketleriyle, liderlik yetenekleri göze batar. Daha erkeksi, maskülen özellikler gösterir. Kendisini ortaya koymaktan çekinmez. Her işi hemen ve çabuk yapmak ister. Devamını getirmekten çok, başlamaktan yanadır. Yeni şeyler keşfetmek için harekete çabuk geçer. Tecrübelerden, deneyimlerden ders çıkarmak istemez. Çabuk öfkelenir ama kin tutmaz.

Koç Ünlüleri: Şebnem Ferah, Deniz Akkaya, Okan Bayülgen, Cem Karaca

Olumlu özellikleri: Cesur, girişimci, lider, savaşçı, başkalarına heves veren, ateşleyen, kolay anlayan, çabuk davranan, dürüst ve kararlı, inançlı, enerjiktir.

Olumsuz özellikleri: Kaba veya fanatik, patavatsız, fazla çocuksu, egoist, başkalarının duygularına duyarsız, dikkatsiz, çabuk öfkelenen, önyargılı, serttir.

En uyumlu olduğu burçlar: Aslan ve Yay

En zorlandığı burçlar: Yengeç, Terazi ve Oğlak

Evlere göre etkileri:

1. Ev Koç’sa: Girişimci ruhu üzerinde taşır. Sürekli bir telaş ve hareket içindedir. Kendisiyle ilgili acele kararlar verir. Başını belaya sokmaktan, kaza beladan çekinmez. Çabuk sinirlenir ve ani tepkiler verir. Atletik, sporcu, enerjik yapısıyla dikkat çeker.

2. Ev Koç’sa: Girişim gücünü ve enerjisini daha çok maddi konular üzerinde gösterir. Para kazanmak için güç sarf etmesi, çalışması gerekse de, harcama da bonkör davranır. Bir an önce sahip olmak, kazanmak için acele eder. Projeleri gerçekleştirmek konusunda beceriklidir.

3. Ev Koç’sa: Yakın çevresiyle hareketleri dikkat çeker. Sürekli bir iletişim içindedir. Bol konuşur, yazar, okur ve seyahat eder. Kardeşler, komşular, akranlar arasında rekabet içinde olabilir. Bir şeyi öğrenmek konusunda hem sabırsız, hem de yeteneklidir.

4. Ev Koç’sa: Evleri, aileleri hayattaki doğal bir savaş alanlarıdır. Evini huzur bulmak için değil de, şarj olmak için kullanır. Aile içinde sürtüşmeler, atışmalar, huzursuzluklar yaşayabilir. Ebeveynlerle aralarında gerilim, mücadele baş gösterebilir.

5. Ev Koç’sa: Yaratıcı konularda oldukça yeteneklidir. Çocuksu hareketleri daha ön plana çıkar. Sanatsal farklılıklarını ortaya koymak konusunda cesur davranır. Eğlence, zevkler, hobiler konusunda da fazlaca risk alabilir. Savaşmak, önderlik etmekten zevk alırlar.

6. Ev Koç’sa: Bütün enerjisini detay gerektiren konulara, rutin işlere harcayabilir. Başkalarına yardımcı olmak, hizmet vermek adına kul köle gibi çalışır. Uzmanlık gerektiren işlerde başarılı olur. Çok çalışmak yüzünden sağlıklarını tehlikeye atabilir.

7. Ev Koç’sa: Eşiyle sürekli bir çatışma içindedir. Bu sürtüşme zorlayıcı olsa da ilişkisine renk katmakta, dinamikleştirmekte, enerjisini yükselmektedir. Ancak eleştiriye açık davranması gerekir. Rekabete dayalı yaşayabilir.

8. Ev Koç’sa: Gizli kalmış konulara karşı fazla cesur davranır. Bu yüzden başlarına türlü zorluklar gelebilir. Karşı cinselle yakın ilişkiye girme konusunda ateşli davranır. Başkalarının korkup geri durduğu konular üzerine gitmekten zevk alır.

9. Ev Koç’sa: Kendisini geliştirmek, yeni şeyler keşfetmek için abartılı davranabilir. Hayatı bir macera olarak değerlendirip, yeni deneyimler yaşamak için cesur davranabilir. Felsefik, dini konularda farklı fikirleri savunup, önderlik edebilir. Gelişim için oldukça hevesli, iyimser ve heyecanlıdır.

10. Ev Koç’sa: Hayat hedefi için yapamayacağı şey yoktur. İdeallerine varmak için tüm gücüyle savaşır, beklemeye dayanamaz. Bu yüzden kariyerinde cesur adımlar atıp, çok iş değiştirebilir. Yaptığı işin, mesleğin enerjik temalar taşıması önemlidir.

11. Ev Koç’sa: Sosyal ortamların doğal lideri olarak davranır. Arkadaşlar arasında her zaman bir adım öne çıkar. Risk içeren organizasyonların başında yer alır. Ekipleri motive etme konusunda oldukça başarılıdır. Yeni yollar keşfetme konusunda üstüne yoktur.

12. Ev Koç’sa: Enerjisini kendini ifade etme gücünü göstermek istemez. Genelde daha ağır tanınırken birden çıkışlar yapıp, enerjisini kontrol edemeyebilir. Gizli düşmanlara karşı tahammülsüzdür. Başkalarının fark edemedikleri şeyleri algılayabilir, hissedebilir.