Terazi

image107

Tarihi: 23 Eylül - 23 Ekim

Yönetici gezegeni: Venüs

Sloganı: Dengelerim.

Vücutta karşı geldiği bölge: Böbrekler

Terazi İnsanı: Her zaman kendisinden çok etrafına ya da aynalara bakar. Nasıl olduğuna, göründüğüne çok dikkat eder. O yüzden yataktan kalktığında bile üstüne çeki düzen vermeden ortalıkta görülmez. Estetiğe önem verdiği için güzelden ve güzellikten anlar. İlişkilerinde, diyaloglarında da bu özellik ön plana çıkar. Ses tonundan, kelimelerine kadar oldukça zarif bir dil kullanır. En kızdığı şeyleri bile, nezaket içinde anlatır. Öyle ki bazen karşı taraf, eleştirildiğini değil de, iltifat edildiğini zanneder. Oldukça kibar, zevkli ve naiftir.

Terazi Ünlüleri: Hülya Avşar, Nil Karaibrahimgil, Tarkan, Tarık Akan

Olumlu özellikleri: Rafine, güzelliğe düşkün, kibar, uzlaşı yanlısı, diplomat, düzenden hoşlanan, adil, objektif, naziktir.

Olumsuz özellikleri: Kararsız, dengesiz, zayıf iradeli, tembel, zevk düşkünü, fazla kibar, politik, yapmacıktır.

En uyumlu olduğu burçlar: İkizler ve Kova

En zorlandığı burçlar: Koç, Yengeç ve Oğlak

Evlere göre etkileri:

1. Ev Terazi’yse: Uyumlu, dengeli, ilişkilere önem veren, uzlaştırıcı özellikler ön plandadır. İkili ilişkiler, sosyal olmak önem taşır. Sanatsal, barışçıl, yumuşak tavırlarla güzel görünen, nazik insanlardandır. Her zaman zevkli, kibar ve tatlı dillidir. Bazen sadece ahenk uğruna olmadık şeyleri yapsalar da huzursuzluk çıkarmaz.

2. Ev Terazi’yse: Para daha rahat, zevkli ve kibar yaşamak için önemlidir. Bu anlamda para kazanmak içinde daha sanatsal, duyarlı ve ilişkilere dayalı işlere yönelebilir. Aynı zamanda harcamalar da bu yöndedir. Daha iyi görünmek, zevkleri öne çıkarmak, ilişkilere yatırım yapmak için harcama yapar.

3. Ev Terazi’yse: Yakın çevresi, kardeşler, komşular, akrabalarla ilişkiler önemlidir. Her zaman kibar bir ses tonuyla, kibar ifadeler kullanır. Kızdığında bile nezaketini yitirmez. Yakın yerlere gidip gelmekten, komşuluk ilişkilerinden hoşlanır. Arabulucu, elçi olarak insanlar arasında yer alır.

4. Ev Terazi’yse: Ebeveynleri, ailesi oldukça kibar, efendi, saygın kişilerden oluşur. Nezaket, hoşgörü ve kibarlığı ailesinden almış, atalarından miras kalmıştır. Kendi evi içinde de bu özellikleri sergi. Ayrıca evin uyumu, estetiği de önem taşır. İlişkilerin oluşumunda aile ve ev özel önem taşır.

5. Ev Terazi’yse: Hayattan zevk aldığı şeylerin başında ilişkiler ve diplomasi gelir. Kibarlık adına bazen fazla abartılı davranabilir. Ama genelde zevklere düşkün olsa da, sevgisini herkese sunan, güzel şeyleri seven özellikleriyle, beklediği beğeniyi kazanır. Sanatsal zevki oldukça naif ve incedir.

6. Ev Terazi’yse: Günlük rutin işleri ve uğraşları bile belirli bir estetik kaygıyla gerçekleştirir. Bir şeyin yapılmasından çok onun nazik ve hoş şekilde yapılmasını ister. Aynı şekilde de astlarına ya da çalışanlarına hoşgörülü davranır. Detay gerektiren konulardaki uzmanlığını süsleyerek sunmaktan hoşlanır.

7. Ev Terazi’yse: İlişkiler ve ilişkilere verdiği değer herkesten fazladır. Karşısındakini anlamada ve ona değer vermede üstüne yoktur. Evlilik ya da uzun süreli birlikteliklerde nezaketi, kibarlığı arar. Ortaklaşa işlerde ise işin estetik gerektiren taraflarını tamam. Diplomasiye yatkınlığıyla dikkat çeker.

8. Ev Terazi’yse: Başkalarından gelen parasal kaynakları kullanmak konusunda duyarlıdır. Miras, borç, alacak, kredi gibi konularda şansı iyi kullanır, adil, tarafsız davranır. İlişkisini derinden yaşadığı için maddi, manevi risk almaktan çekinmez.

9. Ev Terazi’yse: Kendini geliştirmek, hayatı deneyimlemek için ikili ilişkileri kullanır. Yabancılar, farklı kişilerden öğrendiğini ufkunu geliştirmek için gayet hoş bir biçimde kullanır. Felsefelerin, öğretilerin, inançların daha ince, kibar yönleriyle ilgilenir. Gelişmek için hevesli davransa da efendiliğinden ödün vermez.

10. Ev Terazi’yse: Toplumda, insanların gözü önünde her daim kibar ve efendi yanları saygı görür, hoşa gider. Ne iş yaparsa yapsın o alandaki nezaketi takdir görür. Diplomasi, arabuluculuk, siyaset gibi alanlarda başarılı olmaya yatkındır. Tartışmaya girmekte uzak durarak, uyum, denge arayışını sergiler.

11. Ev Terazi’yse: Arkadaşlar, sosyal çevre içinde sevilen, değer verilen kişilerdendir. Giyimi, zarafeti, ilişkilerdeki uyumuyla insanları etkiler. Grup çalışması içinde işin estetik yönlerini tamamlamakta ustadır. Doğal olarak uyumlu ilişkiler kurduğu için geniş bir çevresi vardır.

12. Ev Terazi’yse: İkili ilişkilerden, birlikteliklerden yana korkular, kırıklıklar ya da kayıplar yaşamıştır. Değer verdiğini kaybetmekten korkar. O yüzden kolay kolay sevgisini belli etmek istemez. Daha içine kapanık yaşar. Kibar olmakta zorlanır. İlişkilerinde karşı tarafı düşünmekte, anlamakta zorluk yaşayabilir.