Yay

image111

Tarihi: 23 Kasım–21 Aralık

Yönetici gezegeni: Jüpiter

Sloganı: Gelişirim.

Vücutta karşı geldiği bölge: Kalçalar, baldırlar

Yay İnsanı: Her daim iyimser, heyecanlı bir şekilde hayata olumlu bakar. Olayların arkasındaki asıl gerçeği, bize anlatılmak istenen hakkında felsefeler geliştirir. Sırtında çantasıyla dünya vatandaşı olarak her yeri gezmek, dolaşmak, gördüklerinden aldığı bilgilerle hayatı anlamak ister. Bu yüzden her türlü maceraya, yolculuğu, öğretiye açıktır, hazır bekliyordur. Kendinden büyük bir güce duyduğu inançla, her şeyin olumlu bir gelişim olduğunu düşünür. Bazen tehlikeleri de fark etmeyerek, fazlaca iyimser davranabilir.

Yay Ünlüleri: Sertab Erener, Azra Akın, Gani Müjde, İbrahim Kutluay

Olumlu özellikleri: Yenilikçi, felsefik, özgürlüğüne düşkün, iyimser, inançlı, geniş düşünen, hevesli, heyecanlıdır.

Olumsuz özellikleri: Abartılı, fanatik, dogmatik, sorumsuz, savruk, fazla girişimci, maymun iştahlı, aşırı değişkendir.

En uyumlu olduğu burçlar: Koç ve Aslan.

En zorlandığı burçlar: İkizler, Başak ve Yay.

Evlere göre etkileri:

1.Ev Yay’sa: Hoşgörülü, her daim iyimser, hevesli yönü dikkat çeker. Her konunun anlatmak istediği mesajı, felsefeyi anlar, etrafına anlatmaya çalışır. Olayların olumlu tarafını algılamaya, dersler çıkarmaya bayılır. Kendini geliştirmek için hevesli ve heyecanlıdır.

2. Ev Yay’sa: Maddi konular, sahip olunan değerler ve para konusunda beklenenden abartılı davranabilir. Büyük paralar kazdığı gibi, büyük harcamalar da yapar. Küçük ve ucuz şeylerden çok hoşlanmaz. Parasını değerlendirmek konusunda da farklı alanlar denese de oldukça şanslı şekilde kazançlı çıkar.

3. Ev Yay’sa: Etrafı, yakın çevresi oldukça gelişmiştir. Maddi, manevi zengin, donanımlı insanlarla iletişim halindedir. Yabancılarla yazışmalar, görüşmeler ve her türlü iletişim içindedir. Farklı kültürler üzerinde eğitim alabilir. İdealleri için öğrenmek ve seyahat etmekten zevk alır.

4. Ev Yay’sa: Ailesi, ataları farklı kültürlerin izsini taşıyabilir. Kendi kurduğu aile içinde de yabancılar olabilir. Evi, oturduğu yuva özgür, yenilikçi, değişime açık izler taşır. Büyük, geniş, hatta fazla abartılı mekânlarda yaşar. Buna rağmen küçük şeylerden mutlu olur, kendini geliştirmek ister.

5. Ev Yay’sa: Hayattan zevk almak için özgür olmalıdır. Aşk hayatındaki renklilik en fazla zevk aldığı alandır. Yaratıcılığı özgürlüğü artıkça gelişir. Ancak her boyutta işin manevi kısmıyla da yakından ilgilenir. Özgür, değişime açık sporlar ve hobiler ilgi alanına girer.

6. Ev Yay’sa: Gündelik hayatında, rutin işlerinde oldukça özgürlükçü, geniş düşünen, gelişime açık bir yapı sergiler. Hizmet almak ve vermek için heyecan duyar, hevesli davranır. Detay gerektiren konularda fazla geniş düşünmek yüzünden istenilen hedefe varmakta zorlanır. Ama hedefini yeniler.

7. Ev Yay’sa: Eşine karşı her zaman iyimser olmaya, geniş düşünmeye çalışır. Genel olarak eşten yana şanslıdır. En çok bilgi düzeyinde anlaştıkları için anlamaya, anlam çıkarmaya çalışır. Birliktelikte özgürlüğe önem verir. Karşı tarafın gelişmesi için fazla motive edici bile olabilir.

8. Ev Yay’sa: Deneyim kazanmak, hayatı anlamak için risk alabilir. Gözü kapalı, iyimser düşünerek, başkalarıyla her alanda paylaşıma girer. Ancak durumu çabuk anlayarak kârlı çıkan taraf olur. Kişisel çekicilik, cazibe konusunda fazla cömert davranabilir. Kriz anında sınırına çabuk çekilir.

9. Ev Yay’sa: Hayatı tümüyle bir macera olarak görür. Her şeyi maddi, manevi anlamda gelişmeye yol açan bir fırsat olarak görür. Gözünü budaktan sakınmaz. Cesaretle büyük işlerin altından kalkar. Yüksek öğretim, hukuk, din gibi alanlarda ki gelişmesiyle ön plana çıkar.

10. Ev Yay’sa: Hayattaki en büyük hedefi gelişmek, büyümek, hayatı anlamlandırmaktır. Her türlü din, kültür, felsefeyle ilgili çalışmalar yapabilir. Toplum tarafından özgürlükçü tarafı takdir görecektir. Basın, yayın, medya alanlarındaki çalışmalardan yana başarılıdır.

11. Ev Yay’sa: Arkadaş çevresi farklı kültür, ülke ya da dinlerden gelen insanlarla doludur. Birçok sosyal ortam, dernek ya da grup içinde kendini geliştirmek için fırsatlar bulur. Gelecek günlere iyimser bakışı, olumlu öğütleri insanları etki. Özgürlük ve gelişime açıktır.

12. Ev Yay’sa: Değişimi kolay kabul etmez, ayaklarını yere basamama endişesi taşır. Gerçeklerden kopma ihtimaline karşı önlemcidir. Büyümek, gelişmek için harekete geçmekten çekinir. Gelişim sırasında değersini yitirmekten korkar. Soyut kavramlar yerine somut kavramlar üzerinde durmak ister.