Kare

90 derece

Tanımı: Açının doğası gereği birbiriyle çatışan niteliklerin oluşturduğu bir etkileşim oluşur. İki farklı temanın birbiri arasında ilişki oluşturması gerilime yol açar. Aralarında çaba, mücadele görülür. Genel olarak sürtüşen, birbirini anlamayan enerji geçişleri meydana gelir. Zorlanma, çatışma, test edilme yorucu olabilir. İki taraf arasında huzursuzluk vardır. Gizli kalmayan, net olaylar olarak ortaya çıkar.

Anahtar kelime: Mücadele, çatışma, olay, hırs, huzursuzluk, çaba

Güneş Kareleri: Yaratıcı gücün kullanılması, kendini gösterme konularda olaylar ortaya çıkar. Etkilediği gezegenin yönetsel tarafına ilişkin huzursuzluk baş gösterir. Önemli kişi ya da değer verdiği kişilerin eleştirisine açık olmayı anlatır. Takip edilmekten, değerlendirilmekten hem hoşlanır, hem zorlanır.

Ay Kareleri: Olaylar ya da kişilik içinde duygusal tansiyon önem taşır. İşin bir ucundan tutan daha hassas, sezgisel temalar vardır. Bu da bazen iniş, çıkışlara bazen de aşırı sahiplenmeye yol açabilir. Duygusal çalkantılar sebebiyle endişe oluşabilir.

Merkür Kareleri: Aklını sürekli kurcalayan, bitmek tükenmek bilmeyen soruları vardır. Merakı daima canlı kaldığı için zaman zaman konsantrasyon gücü azalır. Anlatmak istediklerini tamamen aktardığından emin olmak ister. En romantik konuya bile rasyonel yaklaşmaktan kendini alamaz.

Venüs Kareleri: Açısal bağlantı kurulan gezegenin özelliklerini olumlu anlamda etkilese de her şey güzel ve estetik yanını bulmak için gereğinden fazla kibar olma, yapmacıklığa sebep olabilir. Ama daha çok olumlu özellikler, cazibe, çekicilik, uyum öne çıkar.

Mars Kareleri: Etkisini en çok açı kurduğu gezen üzerinde gösterecek şekilde sürekli çatışma halindedir. Gücünü kontrol etmekte zorlanır. Huzursuzluğunu dışarı vurup, olmadık konularda kavga çıkarabilir. Olumsuz etkileri yoğun olduğu için, irtibatlarına dikkat edilmelidir.

Jüpiter Kareleri: Hayatın en basit gerçeklerini bile genişletip, felsefesin sorgulamak yüzünden zorluklar yaşayabilir. Olumlu etkisi yoğun olan bu gezegenin kurduğu açılar abartılı kavramlar oluşturabilir. Ama maddi, manevi gelişme sağlayacak fırsatları da değerlendirme şansı verir.

Satürn Kareleri: Zorlayıcı etkisi, amansız bir mücadeleye, aşılması güç bir engele dönüşebilir. Açı kurduğu gezegenin etkilerini kısıtladığı için yaşanılan mücadelelerden gerçekçi sonuçlar çıkarılmalıdır. İşaret ettiği olayları çözmek için çalışmalı, sorumluluk almalı, konsantre hareket etmelidir.

Uranüs Kareleri: Değişim, bağımsızlığın ayak sesleri etkilediği gezegenler üzerinde de görülür. Girdiği mücadelelerle beklenmedik sonuçlar doğurabilir. O yüzden kişilik üzerindeki etkilerini anlamak için açılarına dikkat etmelidir. En sakin kişiyi bile bir anda ihtilalci hale getirebilir.

Neptün Kareleri: Gezegenlerin birbiriyle etkileri en açık seçik haldeyken bile, olayın bir köşesine dahil olmasıyla bir sis perdesi etrafa yayılabilir. Net olayların ortaya çıkmasına engel olması bu açısal bağlantının en büyük özelliğidir. Birbirine karışan konuları ayıklamak zordur. Daha ilhama açık hareket eder.

Pluto Kareleri: Süt liman bir karakteri patlamaya hazır bombaya dönüştürmek için, bu tarz açısal bir bağlantı kurmak yeterli olur. İçten ve dıştan oluşan çatışmalar, güç savaşları azalmaz, tersine büyük bir güce dönüşür. Mücadeleler, olaylar dayanılmaz bir hal alıp mutlaka patlak verir.