Transit Ay

Ay Transitinin, haritanızdaki özel bir noktaya etkisi, gittikçe artarak 1 gün önceden gözlenmeye başlayacak, 1 gün sonrasında da azalarak devam ettirecektir.

Transit Ay Burçlarda 

Transit Ay Koç’taysa: Duygusal olarak sabırsız, heyecanlı, kavgacı olduğumuz zamanlardır. İçimiz kıpır kıpır olur. Fazla enerjik, yerinde duramayan bir hal alırız. Her istediğimizin hemen ve çabuk olmasını isteriz. Motivasyonumuz yüksek ama duygusal olarak huzursuzdur.

Transit Ay Boğa’daysa: Kendimizi sevdiğimiz şeyleri yerken, içerken, tembellik ederken bulabiliriz. Huzurumuzu kaçıracak şeylerden olabildiğince uzak kalmak isteriz. Maddiyat, paramız önem kazanır. Bir şeylere sahip olmak için ağır ama kararlı davranabiliriz.

Transit Ay İkizler’deyse: Merakımızın en çok artığı zamanlardır. Kitapları karıştırabilir, okumak istediğimiz bir romana başlayabiliriz. Hiçbir şey yapamasak bulmaca çözüp aklımızı işletmemiz yerinde olur. Konuşmamız, kendimizi ifade etmemiz güçlenir. Espri anlayışımız artar.

Transit Ay Yengeç’teyse: duygularımızı en rahat, en yumuşak şekilde ifade ettiğimiz anlardayız. Sevdiklerimize yakın olmak, onlara sarılmak, kucaklaşmak ve temas halinde olmak isteriz. Ailemiz ve büyüklerimizle eski günleri yad etmek hoşumuza gider. Fazla duygusallaşmamaya çalışmalıyız.

Transit Ay Aslan’daysa: Duygusal dünyamızda yaratıcı figürler ateşlenmiştir. Bir anda ben buradayım demek, kendimizi göstermek için tepkisel bir ihtiyaç duyarız. Ancak kendimizi çok beğenme yönümüze dikkat etmeli, işin kibre kaçan kısmından uzak durmalıyız.

Transit Ay Başak’taysa: Çalışmanın zamanın geldiğini içimizdeki bir ses bize hatırlatır. Dip bucak temizlik yapmanın, her şeyi düzenlemenin zamanı gelmiştir. İnsanlara yardımcı olmak, başını öne eğip didinmekten zevk alırız. Ortaya bir ürün çıkarma, hizmet sunmak için otomatikman hareket ederiz.

Transit Ay Terazi’deyse: Duygularımız kur yapmanın, kendini ağırdan satmanın zamanıdır der. İlişkimizdeki pürüzleri düzeltmek için daha romantik ve çekici davranabiliriz. Tepkilerimiz her zamankinden daha kibar ve naziktir. Eşimize ya da partnerimize karşı kendimizi yakın hissederiz.

Transit Ay Akrep’teyse: Tutkularımız ayağa kalkıp, duygularımızı dürtmeye başlamıştır. İçimizde ne kadar acı çeksek de geçmişin kirli hesaplarını önümüze döker, alınmamış kinlerimiz var mı diye bakarız. Duygusal olarak çok depresif olduğumuz bu anlarda öfkemizi kontrol etmek için kendimizi yeriz.

Transit Ay Yay’daysa: Bir anda kendimizi yollarda bulabiliriz. İçimizdeki bir ses çok gezer bilir demektedir. Etrafımızdakilere daha üst boyuttan bakarak, işin felsefesini anlamaya çalışırız. Ancak olmadık abartılı tepkiler vermekten, aşırı iyimser olmaktan dolayı başımız ağrıyabilir.

Transit Ay Oğlak’taysa: Oldukça karamsar, konsantre, yoğun olduğumuz bu zamanlarda bir yandan da hissettiklerimizi bir an önce realize etmek için çalışırız. Endişelerimizi yenmek için, duygusal dünyamıza iş mantığıyla yaklaşır, tepkilerimizi sadece hedefimize yöneltiriz. Soğuk tepkilerimiz yalnızlığa sürükler.

Transit Ay Kova’daysa: Bir şeyler öğrenmek, bilgi edinmek için harekete geçeriz. Genelde farklı sosyal çevrelere girip, arkadaşlıklarımızı geliştirmek için istek duyarız. İçimizden kopar isyana ses verirsek, radikal çıkışlar yapıp, insanları şaşırtabiliriz. Hayatın sürprizlerine açık olduğumuzu hissederiz.

Transit Ay Balık’taysa: Duygusal dünyamızın derin katmanlarında kaybolmanın zamanı gelmiştir. Hayallerimize, hülyalarımıza dalıp sanal bir âlemde kaybolabiliriz. Beyaz perdedeki görüntülere çok yakın bir şekilde hassaslaşır, içimize döneriz. Fedakârlık yapmak, özveride bulunmak mutluluk verir. 

Transit Ay Evlerde

Transit Ay 1.Ev’deyse: Duygusal tepkilerimizi saklayamayacağımız, iniş çıkışlarımızı net bir şekilde yaşayacağımız zamanlardır. Aşırı hassas, alıngan ve değişken olabiliriz. Korumacı, anaç, domestik yanlarımız ortaya çıkacaktır. Hislerimizle kendimizi ifade etmek isteriz.

Transit Ay 2. Ev’deyse: Parasal konular ön planda olacaktır. Bir şeyler satın almak için para harcayabiliriz. Sadece bir şeylere sahip olmak için hareket etmemeliyiz. Sonradan pişman olacağımız alışverişlerden kaçınmalıyız. Paranın değerini bilmeli, bütçemizi korumaya çalışmalıyız.

Transit Ay 3. Ev’deyse: Komşularımızla, kardeşlerimizle duygusal yakınlığımız artacaktır. Her zamankinden farklı olarak konuşmalarımıza daha duygusal ifadeler katabiliriz. Ama fikirlerimizde bu hassaslık içinde dağılabilir. Mantığımızı öne çıkarmakta zorlanırız.

Transit Ay 4. Ev’deyse: Evimizde kalmak, ev işleriyle ilgilenmek için oldukça yararlı zamanlardır. Ev satın almaktan, dekorasyon yaptırmaya kadar çeşitli ailevi konularla ilgileniriz. Ancak duygusal iniş, çıkışları çok yaşayacağımız için kesin karar vermeden önce iyice düşünmelidir.

Transit Ay 5. Ev’deyse: Sanatsal yaratıcılığımızın üst seviyeye ulaşmasıyla duygusal olarak da coşkulu zamanlar geçiririz. Her şeyde eğlenecek, zevk alacak bir yan buluveririz. Çocuklarımızla ilgilenmek, boş zamanlarımızı hobilerle değerlendirmek için oldukça uygun bir süreçtir.

Transit Ay 6. Ev’deyse: Çalışma koşullarımız düzenleyebileceğimiz, alt personelimizle ilgileneceğimiz bu zamanlarda, duygusal dünyamızda huzursuzluk yaşayabiliriz. Bir çok detayla uğraşmak isterken altında boğulabiliriz. Titizlik, temizlik, hijyen takıntımız artabilir.

Transit Ay 7. Ev’deyse: Eşimizin ya da partnerimizin duygu dünyasına yakın olmak isteriz. Ancak onun iniş, çıkılarından etkilenip, tepkisel davranmasına anlam veremeyebiliriz. Yine de kibarlığı, nazikliği elde bırakmadan diyalogumuzu düzenleriz. Kendimizi çekici, güzel bulduğumuz anlardır.

Transit Ay 8. Ev’deyse: Duygusal olarak tedirginlik yaşayabiliriz. Gizli kalmış şeyleri kurcalamaktan, kabuk tutmuş yarayı kanatmaktan zevk alabiliriz. Bu zamanlarda en çok kendimizi yer, duygusal olarak zarar veririz. Kuşku, öfke, kin ve kıskançlığımız artabilir. İntikam için yanıp tutuşabiliriz.

Transit Ay 9. Ev’deyse: Duygusal olarak kendimizi daha rahat, iyimser ve hoşgörülü buluruz. Her işin bir sırrı olduğuna inanarak, daha pozitif davranırız. Dini duygularımız, adalet, hak anlayışımız artmıştır. En çok ilahi adalete güvensek de, hukuksal konulardaki sorunlarımıza yoğunlaşabiliriz.

Transit Ay 10. Ev’deyse: Bu zamanlarda kendimizi otomatik pilota bağlamış gibi, sadece hedeflerimize kanalize oluruz. Bu uğurda kendimizden üst bulduğumuz meslektaşlarımızla duygusal yakınlık kurmaya çalışırız. İşimize duyduğumuz sevgi, duygusal bağlılık ön plana çıkar.

Transit Ay 11. Ev’deyse: Arkadaşlarımızla beraber olmaktan, çeşitli toplantı, seminer ya da konuşmada bulunmaktan çok hoşlandığımız zamanlardır. Birbirimize bilgi aktarır, öğütler verir, gelecek günler hakkındaki planlarımızı paylaşırız. Birlikte çalışmak, ekip oluşturmak adına oldukça istekli davranırız.

Transit Ay 12. Ev’deyse: Duygularımın kırılganlaştığı bu zamanlarda elimizi ayağımızı toplayıp, bir kenara çekilip biraz dinlenmek, kendimizi dinlemek isteriz. İnzivada kalmak, egodan arınmak için değerli zamanlardır. Ancak tersine hareketle isteklerimiz peşinde koşmak ciddi zararlara sebep olabilir.