Transit Mars

Mars Transitinin, haritanızdaki özel bir noktaya etkisi, gittikçe artarak 15 gün önceden gözlenmeye başlayacak, 15 gün sonrasında da azalarak devam ettirecektir.

Transit Mars Burçlarda

Transit Mars Koç’taysa: Girişimlerimizi gerçekleştirmek için kaçırılmaması gereken bir zamandır. Oldukça enerjik, sportif, hareketli günler içinde olabiliriz. Cesaret gösteremediğimiz konular üzerine gitmek için sabırsız davranabiliriz. Sakarlığa ya da patavatsızlığa dikkat etmeliyiz.

Transit Mars Boğa’daysa: Enerjimizi temkinli kullandığımız be zamanlarda yerimizden hareket etmekte zorlanırız. O yüzden enerji gerektiren, her türlü girişimden, kendimizi ortaya açıkça koymaktan sakınmalıyız. Motive olmakta yaşadığımız zorluklar bu durumun habercisi olacaktır.

Transit Mars İkizler’deyse: Oldukça hızlı, yerinde duramayan, meraklı bir enerjiyle etrafımıza bakarız. Önemli olan bir şeyler öğrenmek, sorgulamak, anlamaktır. Zihnimiz bu kadar uyarılmışken fikir çatışmalarından sakınmalıyız. Sözlerde başlayan güç savaşlarını abartmamalı, sinirlerimize hakim olmalıyız.

Transit Mars Yengeç’teyse: Enerjimizi, motivasyonumuzu kontrol etmekte zorlanacağımız, çok hassas bir dönemden geçmekteyiz. Kendimizi korumak, kollamak adına her zamankinden daha savunmacı ve agresif davranabiliriz. En iyisi bu süreçte kararlılık, cesaret ve güç gerektiren olaylardan uzak durmaktır.

Transit Mars Aslan’daysa: Kendimizi göstermek, alkış almak, beğenilmek için oldukça tepkisel ve dürtüsel davranabiliriz. Sadece gücümüzü göstermek için ben diyebiliriz. Ama bu süreç yaratıcı, sanatsal gücümüzü oldukça destekleyecektir. Aşk için atmamız gereken adımlarda daha cesur davranabiliriz.

Transit Mars Başak’taysa: Enerjimizi daha verimli, yararlı kullanmak için kılı kırk yardımız, çok çalıştığımız zamanlardır. Bu kadar detaycı hareket etmemiz ifadelerimize de eleştirici bir dil olarak yansıyacaktır. Zorla fayda sağlamak için hareket etmenin bir anlamı yoktur. Daha huzurlu olmaya çalışmalıyız.

Transit Mars Terazi’deyse: İlişkilerimizdeki sorunların üzerine gitmekten kaçınmamız gerekir. Bu süreçte ben, sen diyaloglarından uzak durmalıyız. İlişkimize zarar verecek adımları fark etmeden atabiliriz. Denge bulmaya çalışırken, ısrarcı ve tehditkar olduğumuzu algılamakta güçlük çekeriz.

Transit Mars Akrep’teyse: Daha önceden çekindiğimiz ya da sırasını beklediğimiz olaylar üzerine gitmeli, gerekeni şimdi yapmalıyız. Acı duysak da gereken müdahalenin yapılması gereken bir süreçten geçmekteyiz. Böylece üstü kapanmış, iltihaplanmış konular temizlenecek, gerekirse dağlanacaktır.

Transit Mars Yay’daysa: Kendimizi geliştirmek için adım atabileceğimiz zamanlardır. Maddi, manevi her alanda büyümek, zenginleşmek için cesaret kazanabiliriz. Ancak büyük güç savaşlarından uzak durmalı, gücümüzü abartmamalıyız. Fırsatları değerlendirmeli, ama peşinden kovalamamalıyız.

Transit Mars Oğlak’taysa: Gücümüzü, içimizden gelen enerjimizi maddeselleştirmek, hedeflerimize uygun hareketler haline getirmek için yoğunlaşacağımız zamanlardır. Kafamızdakilere ulaşmak için gücümüzü kararlı, istikrarlı halde kullanır, hedeften geri dönmek durumunda kalmayız.

Transit Mars Kova’daysa: Başkaldırma isteğimizi frenlemek zor olsa da, bugüne kadar kırmak istediğimiz zincirlere dayanma zamanı gelmiştir. Farklı şekillerde, dayatılan konulara hayır deme şansı buluruz. İnsanları enerjimizle etkileyerek arkamızdan sürükleriz.

Transit Mars Balık’taysa: Enerjimizin dağıldığı, motive olmakta zorlandığımız bu süreçte gücümüzü ortaya koyan bir karar almak zor zordur. Suya yumruk atmak gibi, gösterdiğimiz güç hiçbir anlam ifade etmeden dağılıp gidecektir. Ama mistik, ilahi konular üzerine gidebileceğimizi de bilmeliyiz.

Transit Mars Evlerde

Transit Mars 1. Ev’deyse: Kişisel girişimler için uygun bir zamandır. Ancak her tülü kaza, bela, yaralanmaya açık olduğumuzu bilip, elimizden geldiğince önlemci olmalıyız. Sağlığımıza yönelik tehditleri görmezden gelmemeliyiz. Zorunlu olmadıkça operasyonlardan kaçınmamız yerinde olur.

Transit Mars 2. Ev’deyse: Parasal konularda bugüne kadar göstermediğimiz kadar hırslı ve agresif yaklaşabiliriz. Bir şeylere sahip olmak, satın almak için heyecan duyabiliriz. Harcamalarımızı kontrol etmeli, müsriflikten kaçınmalıyız. Gücümüzü doğru kullandığımızda olaylardan daha kazançlı çıkarız.

Transit Mars 3. Ev’deyse: Hareketimiz, zihinsel aktivitemiz aşırı artığından kafamızı toparlamakta güçlük çekebiliriz. Çok fazla seyahat etmek, konuşmak, yazmak, tartışmak gereken zamanlardan geçmekteyiz. Özellikle trafikteki hızımızı kontrol etmeli, ziyaretlerimizi temkinli yapmalıyız.

Transit Mars 4. Ev’deyse: Ailemizle ilgili konularda gerektiğinden fazla savunmacı olabiliriz. Ev içinde hareket gerektiren olaylar ardı ardına olacaktır. Taşınmaktan, tamirata kadar güç gerektiren konular gündeme gelecektir. Aile içinde fikir birliğine varmak güç olabilir.

Transit Mars 5. Ev’deyse: Aşımızı dünyaya haykırmak, serenat yapmak için sabırsız, gözü kara, heyecanlı bir dönemdeyiz. Bütün enerjimizi hayattan zevk almak için yönlendirebiliriz. Sevmek, sevilmek, eğlenmek için oldukça yüksek bir motivasyonla hareket ederiz. Sanatsal çıkışlar için ideal zamanlardır.

Transit Mars 6. Ev’deyse: Çalışma koşulları ve şartları bütün enerjimizi yer bitirir hale gelmiştir. Bir çok detayı, hızla gerçekleştirmek, servis etmek durumunda kaldığımız için sağlığımıza zarar veririz. Hastalıklar, kazalar bu dönemde sıkça başımızı ağrıtabilir. Öncesinden ölemci olmalıyız.

Transit Mars 7. Ev’deyse: İlişkimizde sorun varsa üzerine gitmekten çekinmeliyiz. Zira karşı taraftan ummadığımız çıkışları görebiliriz. Ancak sorunsuz bir ilişkimiz varsa bunu ciddileştirmek, evliliğe taşımak için ilk adımı atmak için uygun zamanlardır. Uyumlu ve sakin hareket etmeye çalışmalıyız.

Transit Mars 8. Ev’deyse: Ekonomik kaygılarımızın artmasıyla, kendi paralarımız dışında, eşimizden gelen ya da dolaylı bir şekilde bize sirayet eden, miras, nafaka benzeri alacaklarımız üzerinde durabiliriz. Bu konularda sorunları çözüp, tekrar hareket edebileceğimiz fırtsalar olabilir.

Transit Mars 9. Ev’deyse: Yabancılarla tanışmak, yurtdışına çıkmak, değişik kültürlerle yakınlaşmak için harekete geçebiliriz. Farklı öğretileri öğrenmek, ahlaki konuları irdelemek için fazla ısrarcı olmamalıyız. Hayatı daha geniş bir pencereden izlerken gücümüzü abartmamalıyız.

Transit Mars 10. Ev’deyse: İşimizle ilgili konularda harekete geçmemiz gerekmektedir. Ancak üstelerimizle, patron ya da müdürlerimizle tartışmaktan uzak durmalıyız. Fiilen çalışmıyorsak, toplumsal statüsü bizden yüksek kişilerle daha dostça hareket edersek, onlarında gücünü arkamıza alacağımızı bilmeliyiz.

Transit Mars 11. Ev’deyse: Arkadaşlarımız, dostlarımız arasında hareketli günler bizi beklemektedir. Ortak amaçlar için birlikte harekete geçme gücümü kullanmalıyız. Yoksa kendi içimizde parçalanmalar ve tartışmalar yaşayabiliriz. Ama eğer kuralları yıkmak istiyorsak gereken cesareti içimizde yakalarız.

Transit Mars 12. Ev’deyse: Şimdi suskun durma, çok fazla müdahil olmama zamanıdır. Hareketlerimiz ve enerjimiz bizi istemediğimiz, kayıplara yönelten noktalara sürükleyebilir. En iyisi kendimizi arındırmak, temizlemek için biraz dinlenmek, enerjimizi nötrlemektir.