Transit Merkür

Merkür Transitinin, haritanızdaki özel bir noktaya etkisi, gittikçe artarak 7 gün önceden gözlenmeye başlayacak, 7 gün sonrasında da azalarak devam ettirecektir.

Transit Merkür Evlerde

Transit Merkür Koç’taysa : Fikirlerimiz bir şimşek gibi beynimizde çakmaktadır. Yeni düşünceler kimsenin cesaret edemediği başlangıçları yapmak konusunda fikir verebilir. Ancak kelimelere, ifadelere dikkat etmek gerekir. Zira bu enerji yüzünden kaba, sert konuşabilir, patavatsızlık yapabiliriz.

Transit Merkür Boğa’daysa :Düşünce dünyamız sadece bizi rahat ettiren, huzurumuzu sağlayan konulara yönelir. Dilimize takılan bir şarkıyı söyler dururuz. Rahatımızı bozmak istemezken, dikkatimizi parasal konulara yönelip, daha konforlu yaşamamızı sağlayacak fikirler üretebiliriz.

Transit Merkür İkizler’deyse :Aklımızın, zekamızın en üst performansta olduğu bu zamanları iyi değerlendirmeliyiz. İletişim yeteneklerimiz oldukça etkili bir haldedir. Yeni şeyler öğrenmek, öğrendiklerimizi aktarmak için adım atabiliriz. Alış, veriş, ticaretten yana hızımız, kıvraklığımız sayesinde karlı çıkabiliriz.

Transit Merkür Yengeç’teyse : Fikir dünyamızla duygularımızın birbirine karıştığı bu dönemde objektif karar vermek zordur. İster istemez kendi değerlerimizi korumak adına sübjektif, yanlı düşünür ve konuşuruz. Duygusal konuşmalar, hassas yazışmalar için uygun zaman olsa da mantığın geriden geldiğini görmeliyiz.

Transit Merkür Aslan’daysa :Bu kez fikir dünyamıza bir çok yaratıcı yön değer katabilir. Sadece bir şeyi ifade etmek değil, onun özel yönlerini ortaya çıkarmak, etkileyici şekilde sunmak için sözlerimizden yararlanabiliriz. Sanatsal alışverişler için uygun bu zamanda, ifadelerimizin de süslendiğini görebiliriz.

 

Transit Merkür Başak’taysa :Ürettiğimiz fikirlerin dış dünyaya çıkabileceği, artık bir ürün olarak fayda sağlayabileceği zamanlardır. Sadece akılda kalan düşünceler olmaktan çıkıp, üzerinde araştırma ve çalışma yapılan hizmetlerin üzerinde durabiliriz.

 

Transit Merkür Terazi’deyse :Artık düşünce dünyamız ilişkiler üzerine konsantre olmuştur. Karşı tarafın ne dediğini, ne yaptığını anlayıp, ona uygun hareket ve söylemlerde bulunarak zihinsel birlikteliğimizi yükseltiriz. Fikirlerimizi birilerine danışmak için uygun zamanlardır.

 

Transit Merkür Akrep’teyse :Bu zamanlarda aklımız, fikrimiz kendi olanaklarımızdan çok başkalarının olanakları üzerinde yoğunlaşmıştır. Borç, alacak ilişkilerine ya da eski hesaplara gömülüp, geçmişte olsa tahsilât yapmaya başlayabiliriz. Gizli şeyler üzerinde merakımız artar.

 

Transit Merkür Yay’daysa :Basit gerçeklerle uğraşmak yerine daha felsefik düşüncelere yönelmek yüzünden aklımız karışabilir. Bu süreçten geçerken fikir olarak çok özgür olsak da, bunları hayata geçirmek konusunda daha realist olmalıyız. Kafamızı toplamadan karar vermemeliyiz.

 

Transit Merkür Oğlak’taysa :Aklımıza yıllar önce takılan sorulara cevaplar bulabileceğimiz bir süreçteyiz. Fikirlerimizi projelendirip, basamaklayarak, dünyaya getirebileceğimiz bu zamanlarda biraz karamsar olmamız normaldir. Hedefe konsantre olmak yüzünden etrafla iletişimimiz kopabilir.

 

Transit Merkür Kova’daysa :Orijinal fikirler sayesinde yeni planlar yapabiliriz. Ancak mevcut düzene uymayan, karşıt duran fikirlerimizi biraz törpülersek, insanları daha az rahatsız ederiz. Ani çıkışlardan, fikirsel patlamalardan uzak durmalıyız.

 

Transit Merkür Balık’taysa :Akılcı yollarda almamız gereken kararlar varsa bu dönem içinde pek mümkün olmayabilir. Zihnimizi toplayıp, netleşmek zordur. Zaten vereceğimiz kararlar da aşırı duygusal olduğundan iyice zorlanırız. En iyisi bu süreçte sadece ilham gerektiren, duygusal fikirler üzerinde durmaktır.

 

Transit Merkür Burçlarda

 

Transit Merkür 1.Ev’deyse :En çok kendimizle ilgili fikirlerimizin ortaya çıktığı zamanlardır. İfadelerimizin hem önem kazanır, hem de daha bencil bir hal alabilir. Kişisel olarak almamız gereken kararları bu zamanlara denk getirmekte yarar vardır. İletişim gücümüzün artmasıyla daha kıvrak bir hale geliriz.

 

Transit Merkür 2. Ev’deyse :Parasal konularda atılacak adımlar ya da imzalar için oldukça uygun zamanlardayız. Kazançlı çıkacağımız alışverişleri bu süreçte yapabiliriz. Sahip olmak istediklerimizi almak, geri kalan bütçemizi planlamak için hareket edebiliriz.

 

Transit Merkür 3. Ev’deyse :İletişimimiz en yüksek seviyelerinden birine gelmiştir. Yakın çevremiz, komşu ve akrabalarımızla ilgili gelişmeler olabilir. Seyahatler sayesinde ilişkilerimiz artacaktır. Yeni şeyler öğrenmek için ilk adımı atabilir, her türlü yazma, konuşma, ifade etme işine girişebiliriz.

 

Transit Merkür 4. Ev’deyse :Bu süreçte ailemiz hakkında almamız gereken kararları gözden geçirmeliyiz. Mümkün olursa ebeveynlerimize danışmak, onların fikrini almak, konu üzerinde tartışmak yararlı olacaktır. Evle ilgili konularda hareketlilik görülebilir. Her türlü faaliyet için evimizi kullanmak isteriz.

 

Transit Merkür 5. Ev’deyse : Fikirlerimizi sanat eserlerine dönüştürüp, keyif alma zamanı gelmiştir. Çocuklarımızla ilgili konularda da çeşitli fikir alışverişlerinde bulunup karar alabiliriz. Risk almamız gereken konularda aklımızı kullanmanın yararını görebiliriz.

 

Transit Merkür 6. Ev’deyse :Çalışmanın, üretmenin, ürettiklerini sunmanın, faydalı olmanın zamanıdır. Detay gerektiren, araştırılacak konularda bir çok fikri değerlendirip, analiz yapabiliriz. Oldukça objektif olacağımız için eleştirilerin dozunu artırıp, çok iğneleyici laflar etmekten uzak durmalıyız.

 

Transit Merkür 7. Ev’deyse : Eşimizden, sevgilimizden gelen fikirlere açık olmanın yararını görürüz. Özellikle evlilik gibi önemli anlaşmaların bu süreçte yapılması her iki taraf içinde yararlı olacaktır. Ortaklaşa işlere başlamak için bu zamanları iyi değerlendirmeliyiz.

 

Transit Merkür 8. Ev’deyse :Aklımızı daha maddi konulara vererek, hayatın daha realist taraflarını görmeliyiz. Özellikle borç, alacak, kredi gibi konularda yapacağımız düzenlemelerden fayda sağlayabiliriz. Eski hesapları gözden geçirip değerlendirmeliyiz.

 

Transit Merkür 9. Ev’deyse :Bu süreç içinde basit fikirlerimizden yola çıkıp geniş ufuklara gittiğimizi görebiliriz. Ancak gündelik gerçeklerden uzak kalmak yüzünden fazla idealist kararlar alabiliriz. Yabancı ülkeler ve konularla ilgili iletişimimiz artacaktır.

 

Transit Merkür 10. Ev’deyse :Hem kişisel hedeflerimizi, hem de kariyer beklentilerimizi gözden geçirip realize etmekte yarar vardır. Bu süreçten geçerken fikirlerimizin değer gördüğünü, takdir ve beğeni topladığını görebiliriz. İşe ilgili konularda yeni kararlar alabiliriz.

 

Transit Merkür 11. Ev’deyse :Arkadaşlarımızla beyin fırtınası yapmak için uygun zamanlardır. Böylece bir ekip içinde ortak fikir çatısında toplanıp, düşüncelerimiz paylaşabiliriz. Sosyal alanlarda, dernek ya da vakıflarda organizasyon planları yapabiliriz.

 

Transit Merkür 12. Ev’deyse :Düşüncelerimizin dağıldığı, konsantre olmakta zorlandığımız zamanlardan geçmekteyiz. Bu süreçte bağlayıcı kararlar almaktan uzak durmalıyız. Kulağımıza gelen gizli konuşmaları başkalarını aktarmamalı, hem de çok inanmamalıyız.