Transit Neptün

 

Neptün Transitinin, haritanızdaki özel bir noktaya etkisi, gittikçe artarak 2,5 yıl önceden gözlenmeye başlayacak, 2,5 yıl sonrasında da azalarak devam ettirecektir.

Transit Neptün Burçlarda

Transit Neptün Koç’taysa: (2025–2038 yılları arası) Kişisel gücümüzü, liderlik özelliğimizi istediğimiz gibi göstermekte zorlanabiliriz. Savaşçı, cesur gözü pek taraflarımızı göstermek konusunda fazlaca hayalci davranabiliriz. Enerjimizin dağıldığı, sislerin içinde boğulduğumuz zamanlar olabilir.

Transit Neptün Boğa’daysa: (2038–2051 yılları arası) Huzurumuzu, güvenliğimizi, konforumuzu çok fazla idealize edip, sahip olma isteğimizin kurbanı olabiliriz. Sınırlar koymak, maddi konuları rasyonalize etmekte zorlanabiliriz. Gerçekçilikten uzaklaşmamalıyız.

Transit Neptün İkizler’deyse: (2051–2066 yılları arası) Algı düzeyimiz hassaslaşacaktır. Daha naif, içsel, mistik konulara merakımız uyanacaktır. Ancak beynimiz, düşünce biçimimizde oluşan dağınıklık sebebiyle rasyonel düşünmekten uzaklaşabiliriz.

Transit Neptün Yengeç’teyse: (2065–2078 yılları arası) Anaç yönümüz, domestik konular, ailevi duygular fazla idealize olacaktır. Ama bir yandan da mevcut değerlerimiz, vatan, aile gibi konulardaki aidiyet duygumuz, bağlılıklarımız çözülebilir.

Transit Neptün Aslan’daysa: (2078–2092 yılları arası) Cömertliğimizi, özgüvenimizi, asaletimizi olduğundan daha farklı değerlendirip, bu konularda aşırılıklar ya da aşkınlıklar yapabiliriz. Kendimizi fazla önemser ama ortaya koymakta netleşemeyebiliriz.

Transit Neptün Başak’taysa: (2092–2105 yılları arası) İnsanlara, etrafımıza yardımcı olma konusunu abartabiliriz. Daha detaycı, titiz çalışmak için kendimizi feda edebiliriz. Aşırı düzen, analiz sebebiyle mevcut basit sistemi bile koruyamaz hale gelebiliriz.

Transit Neptün Terazi’deyse: (2105–2119 yılları arası) İlişkilerimizdeki kibarlığı, efendiliği, hoş görünmeyi olduğundan farklı algılayıp, aşırı kibar, sürekli iltifatçı bir hal alabiliriz. Karşımızda biri olmadan kendimizi ifade etmekte zorlanırız. Adeta kendimizi kaybederiz.

Transit Neptün Akrep’teyse: (2119–2133 yılları arası) Gizemli konular, mistik fazla idealize edip, risk alabiliriz. Olmadık şeyler uğruna hayaller alemine dalıp, gerçeklerden kopabiliriz. Sınırlarımızı bulmakta, tanımlamakta zorluk çekeriz. Gücümüzü aşabiliriz.

Transit Neptün Yay’daysa: (2133–2148 yılları arası) İlahi bir plana dahil olduğumuz konusundaki inancımızı abartabilir, dini, ahlaki konuları idealize edebiliriz. Gerçeklerden uzaklaşan felsefik anlayışımızla, umulmadık şekilde bağnaz, fanatik düşünceler kapılabiliriz.

Transit Neptün Oğlak’taysa: (2148–2161 yılları arası) Hedeflerimizden dağılmamız için gerçeklere sıkı sıkı sarılmak yerinde olur. ancak bu süreçte gerçekliği bulmak, kuralları tanımlamak konusunda dağılmalar yaşayabiliriz. Hedeflerimizde çözülmeler yaşarız.

Transit Neptün Kova’daysa: (1998–2011 yılları arası) İçinden geçmekte olduğumuz bu süreçte hem birey olma, hem de özveride bulunma temalarını beraber yaşamaktayız. Bugüne kadar sınırları bulunmakta zorlanılan mistik konulara daha modern yaklaşımlar getirmeye çalışmaktayız.

Transit Neptün Balık’taysa: (2011–2025 yılları arası) Her şeyimizi evrenin büyük gücüne bırakarak tahmin olacağımız bir zaman yaşayacağız. İlahi güçlere, dini temalara yakınlığımız daha da artacaktır. Mitsizimin sırlarını çözmeye başlayabiliriz.

Transit Neptün Evlerde

Transit Neptün 1. Ev’deyse: Kendimizle ilgili konularda daha idealist düşünüp, gerçeklerden fark etmeden uzaklaşabiliriz. Kendimizi düzgün tanımlamak için sınırlara ihtiyaç duyarız. Özellikle sağlığımızda tespit edilemeyen konular üzerinde durmalıyız.

Transit Neptün 2. Ev’deyse: Parasal konularda net olmayan koşullar aklımızı karıştırabilir. Değerlerimize sahip çıkma konusunda abartı davranıp, gerçekleri göremeyebiliriz. Hazıra dağ dayanmadığını kabul etmek yerine daha realist harcamalar yapmalıyız.

Transit Neptün 3. Ev’deyse: Yakın çevremizle ilişkimizde karmaşa yaşayabiliriz. Kendimizi ne kadar net ifade etmeye çalışsak da anlaşılamayabiliriz. Ama naif, ilhama açık, esin gerektiren konularda fikirlerimizi çok iyi dile getirip, şair ruhumuzu gösteririz.

Transit Neptün 4. Ev’deyse: Sevdiklerimiz, ailemiz konusunda gerçekçi olmanın zamanı gelmiştir. Bir tülü netleşmeyen konuya rağmen değerlerimize sahip çıkmalıyız. Evimizle ilgili nihai karar vermeden önce gerçeklerin yerine oturmasını beklemeli, acele etmemeliyiz.

Transit Neptün 5. Ev’deyse: Aşk için ölebileceğimiz bir süreçten geçmekteyiz. Ama bu ölüm oldukça duygusal, kırılgan, kendini feda eden Ferhat’ın durumu gibidir. Derbeder olup dağılırız. Egomuzun, kişiliğimizin çözüldüğünü, eridiğini görebiliriz. Yaratıcı gücümüzse üst seviyededir.

Transit Neptün 6. Ev’deyse: Gündelik işlerimiz, bugüne kadar rutin yaptığımız işler çorbaya dönmüştür. Nereden başlayacağımızı, nasıl düzen getireceğimizi anlayana kadar oradan oraya savruluruz. Önemli olan bu süreçte kişisel sağlığımıza dikkat etmektir.

Transit Neptün 7. Ev’deyse: İlişkimiz mi bizi dağıtmıştır, biz mi ilişkiyi dağılmışız anlamak mümkün olmaz. Eşimizle ilgili konularda net karar vermek, uygulamak pek mümkün değildir. Aldığımız kararlarında daha sonra doğru olup olmadığını anlamak için değerlendirmemiz gerekir.

Transit Neptün 8. Ev’deyse: Ortaklaşa gelirlerimizi değerlendirmek, borç, alacak konularda adım atmak için oldukça idealize davranabiliriz. Olayları olduğundan daha farklı değerlendirdiğimiz için, gerçeklikten uzaklaşırız. Borç verdiğimiz kişiyi iyi tanıyıp tanımadığıma bakmalıyız.

Transit Neptün 9. Ev’deyse: Hayallerimiz, ideallerimiz uğruna keşiş olup dünyayı dolaşmaya karar verebiliriz. İçimizde duyduğumuz iyimser, hoşgörülü tavırları olaylar netleşene kadar kontrol altında tutmamız yerinde olur. abartılı davranışlar içinde olduğumuzu anlamayabiliriz.

Transit Neptün 10. Ev’deyse: Hayat hedeflerimizi kaybedip, neredeyim ben dememek için işimize, kariyerimize sıkı sıkı sarılmalıyız. Sunulan fırsatları gerçekçi, realize bir gözle değerlendirmek için zaman kazanmalıyız. Hedeflerimizi idealize etmek yerine küçük adımlar atmalıyız.

Transit Neptün 11. Ev’deyse: Arkadaş çevremize güvenme konusunda zorluklar yaşadığımızı anlamayabiliriz. Dost görünen insanları gerçeklerinden ayırmak için belirli sınırlara uymamız gerekir. Gelecek günler ait planlarımızı başkalarına kaptırabiliriz.

Transit Neptün 12. Ev’deyse: Korkularımızın üstüne gitmek yerine hayatın akışını hissetmeye çalışmalıyız. Herkesin yararına olacak hâyır çalışmaları yaparak kendimizi, iç alemimizi genişletebiliriz. Yalnız bunun için bu dünyadan tamamen kopmamız gerekir.