Transit Satürn

 

Satürn Transitinin, haritanızdaki özel bir noktaya etkisi, gittikçe artarak 11 ay önceden gözlenmeye başlayacak, 11 ay sonrasında da azalarak devam ettirecektir.

Transit Satürn Burçlarda

Transit Satürn Koç’taysa: Zorlandığımız bu süreçte kişisel gücümüzü göstermek, çıkış yapmak pek mümkün değildir. Kadersel bazı gerçeklerle karşılaşırken kişisel düşünmenin bir anlamı yoktur. Gücümüzü, enerjimizi disipline etmeli, çalışmalarımızı daha cesur hale getirmeliyiz.

Transit Satürn Boğa’daysa: Maddi konularda sıkıntı çekebileceğimiz için tutumlu olmalıyız. Gereksiz harcamalardan, konforumuz için yaptığımız ödemelerden feragat etmeliyiz. Ayrıca yaptığımız çalışmaların para etmesi için pratik ve gerçekçi düşünmeliyiz.

Transit Satürn İkizler’deyse: Zorlanacağımız konular iletişim kurmak, anlamak ve anlatmaktır. Kendimizi, fikirlerimizi ifade etmekte zorlanabiliriz. Kimsenin bizi anlamadığını düşünebiliriz. Ancak sorunlardan kaçmak yerine üzerinde, zorlanarak da olsa çalışıp iletişim uzmanı haline gelmemiz gerekir.

Transit Satürn Yengeç’teyse: Ailemizle ilgili gerçekleri kabul etmeli, sorumluluk almalıyız. Sevdiğimiz, değer verdiğimiz kişilerden yana yaşayabileceğimiz kadersel zorluklar bizi sınamaktadır. Ciddi zor olan bu dönemde değerlerimizi korumak adına uğraş vermeliyiz.

Transit Satürn Aslan’daysa: Gururumuzun, egomuzun ayaklar altına alındığı, ütüne basıldığı yoğun bir süreçteyiz. Öğrenmemiz gereken ders kişisel üstünlüğümüzü bir kenara bırakıp, sorunlara çözüm bulmak için çaba göstermektir. Ödül ve iltifattan sadece bir dönem için uzak olduğumuzu bilmeliyiz.

Transit Satürn Başak’taysa: Şimdi kafamızı önümüze eğip çalışmanın, mutlak ve mutlak verimli olmanın zamanıdır. Sorunun tüm detaylarına hakim olmalı, her basamakta titizce düşünülmüş çözümler üretmeliyiz. Çalışma koşullarımızı eleştirmek yerine hizmet üreterek sorumluluk almalıyız.

Transit Satürn Terazi’deyse: Bu süreçte zorluklar ilişkiler yönünde gelse de diyalog ve mantıkla çözüme gidilebilir. Ancak ilişkiler yönünde bir sınav yaşadığımızı bilmeliyiz. Her şeye rağmen diplomasiye açık olduğumuzu, ilişkiden çekilmediğimizi anlatmamız gerekmektedir.

Transit Satürn Akrep’teyse: Korkularımızla yüzleşme zamanı gelmiştir. Bize endişe veren, maddi, manevi zarar vereceğinden çekindiğimiz alanlarda zorluklarla karşılaşıp, bunlardan uzaklaşmak yerine sorumluluk almamız gerekebilir. Geçmişten kalan, çok belli olmayan derin izleri söküp atmak için çalışmalıyız.

Transit Satürn Yay’daysa: Kendimizi geliştirmek konusunda sınırlar, kısıtlamalarla karşılaşabiliriz. İyimser, hevesli ruh halimiz kalmayabilir. İnançlarımızı, dini ve ahlaki düşüncelerimizi disipline etmemiz, düzenlememiz gerekebilir. Farklı kültür ve dillerle ilgili çalışabiliriz.

Transit Satürn Oğlak’taysa: Hayatımızın hedefleriyle, içinde olduğumuz zorluklar birbirine yakın olacağı bu dönemde disipline olmak için başka zamanlara oranla daha başarılıyızdır. Yalnız, tek başımıza ama kararlı bir şekilde çalışmamız gerekebilir. Sorunları aşmak için prensipli olmalıyız.

Transit Satürn Kova’daysa: İçinde bulunduğumuz zorlukları aşmak için farklı ama bilgiye dayanan yöntemler geliştirmeliyiz. Değişik bir mantıkla zorlukları üstlenmeli, yoğun bir şekilde çalışmalıyız. Daha sosyal hareket etmeli, bir dünya vatandaşı olmanın bilincine varmalıyız.

Transit Satürn Balık’taysa: Başkalarına yardım etmek, fedakarlıkta bulunmak, hassas davranmak konusunda önemli bir sınav dönemindeyiz. Evreni bir bütün olarak düşünüp, üzerimize düşen sorumluluğu almalıyız. Daha üst boyutta düşünmeye, farklı bir bilince ulaşmaya çalışmalıyız.

Transit Satürn Evlerde

Transit Satürn 1. Ev’deyse: Kişisel konularda sorumluluk almamız gereken çetin bir dönem bir dönemdir. Oldukça yıpratıcı olduğundan sağlığımıza özel önem vermeliyiz. Karamsar, endişeli günler yaşasak da hayatımızın tüm sorumluluğunu üzerimize almamız gerekmektedir.

Transit Satürn 2. Ev’deyse: Sıkıntılarımız parasal konular, maddi alanlar üzerinde olacaktır. Hem kazanmakta zorlanabilir, hem de var olanları değerlendirmek konusunda endişelenebiliriz. Huzurumuzu kaçıracak, güvenliğimizi tehdit edecek konuları tutumlu davranarak aşabiliriz.

Transit Satürn 3. Ev’deyse: Yakın çevremizle ilişkilerimiz ızdırap haline gelebilir. Komşular, akrabalar yüzünden çeşitli zorluklar yaşayabiliriz. Sürekli seyahat etmek, yazıp, çizmek ve bu konularda sorumluluk almamız gerekebilir. Hiçbir şey bilmiyormuşçasına her şeyi yeniden öğrenmeliyiz.

Transit Satürn 4. Ev’deyse: Hayatımızın en karanlık, zor ama kendimize getiren sürecinden geçmekteyiz. Evimiz, ailemiz ve özellikle ebeveynlerimizle ilgili konularda sorumluluk almak, kadersel olaylara baş eğmek gerekebilir. Zorunlu taşınmalar, evdeki daralmalar sıkıntılarımızı artıracaktır.

Transit Satürn 5. Ev’deyse: Çocuklarla ilgili sorumluluklarımızı artması sebebiyle neşemiz azalabilir. Kendimizi motive etmek, yaratıcı yönlerimizi ortaya çıkarmak için zorlanabiliriz. Sanatsal uğraşlarımızı zorunluluklarımız sebebiyle devam ettirmek pek de zevkli olmaz.

Transit Satürn 6. Ev’deyse: Gündelik bütün rutin çalışmalarımızı tekrar programlamamız gerekir. Yanımızda çalışan, bize yardım edenlerle ilgili sorunları üstlenmeliyiz. Sağlığımız konusunda gereken özeni göstermeli, zorlukları aşmak için uğraşmalıyız.

Transit Satürn 7. Ev’deyse: Eşimizin yaşadığı sorunlar, bir şekilde ilişkimize de yansıyacaktır. Birlikteliğimizin, ortaklığımızın sınandığını bilmeliyiz. Eğer uzun süreli bir birlikteliğimiz varsa mecburen evliliğe taşımamız gerekebilir. Sorunların üstesinden gelemezsek ayrılık yaşanabilir.

Transit Satürn 8. Ev’deyse: Başkalarının üzerinden elde ettiğimiz gelirlerde sıkıntı yaşayabiliriz. Öyle ki bu güne kadar eşimizin kazançlarına doğal olarak ortak olurken bu kaynağımızda sorunlar oluşabilir. Borç, alacak dengesini kurmakta zorlanabiliriz. En iyisi krediler ve kredi kartlarından uzak durmak olacaktır.

Transit Satürn 9. Ev’deyse: Yabancı kişilerle, uzak yollarla ilgili konularda sıkıntılar yaşayabiliriz. En basitinden vize işlemlerimizde sorunlar baş gösterebilir. Bu güne kadar geliştirdiğiniz inanç sistemimizi daha kristalize etmeli, kararlılığınızı gözden geçirmeliyiz.

Transit Satürn 10. Ev’deyse: Hayatımızda gözle görülen büyük sorumluluklar aldığımız bir süreçten geçmekteyiz. Annelik, anaç temalar başta olmak üzere sosyal statümüzde bazı zorluklar yaşayabiliriz. Üstlerimiz, patronlarla ilişkilerimizde dayanılmayacak bir hal alabilir. Sabırla çalışmalıyız.

Transit Satürn 11. Ev’deyse: Grup arkadaşları içinde zorunlu bir organizasyon yapmamız gerekebilir. Bu ekibin ağır işlerini üstlenmek konusunda hevesli olmasak da sorumluluk almak durumda kalırız. Ağırlıklarımız yüzünden umutlarımız kırılmış, endişelerimiz artmış olabilir.

Transit Satürn 12. Ev’deyse: Bu süreç içinde en iyisi zamanın geçip gitmesini beklemektir. Kontrolün, direksiyonun bizim elimizde olmadığını ne kadar çabuk kavrarsak o kadar az zarar görürüz. Yanlış işler yapmamak için olayları akışına bırakmalı, sıranın bize de geleceğini bilip özverili davranmalıyız.