Transit Venüs

Venüs Transitinin, haritanızdaki özel bir noktaya etkisi, gittikçe artarak 9 gün önceden gözlenmeye başlayacak, 9 gün sonrasında da azalarak devam ettirecektir.

Transit Venüs Burçlarda

Transit Venüs Koç’taysa :İlişkilerimizde, evliliğimizde karşı tarafı pek fazla düşünemediğimiz kibarlıktan uzaklaştığımız bu zamanlarda dikkatli olmalıyız. Oldukça yıpratıcı, sevgimizi zorlayıcı bir dönemde olduğumuzu bilmeliyiz. Biraz daha yavaş, ahenkli hareket etmeye özen göstermeliyiz.

Transit Venüs Boğa’daysa :Değer anlayışımızın en üstün olduğu bu zamanlarda etrafımıza mavi boncuklar saçarız. Doğal olarak albenili, çekici, hoş ve güzel olduğumuz bu süreci, ikili ilişkilerimizi geliştirmek adına kullanmalıyız. Sevgimizi ifade etmek için değerlendirmeliyiz.

Transit Venüs İkizler’deyse : İlişkilerimize iletişim ve mantığın yön vereceği zamanlardır. Aslında kişisel değerlerin matematiksel bir şekilde hesaplanması zordur. Ama bu süreçte ilişkimizdeki bazı sorunları mantıkla çözebiliriz. Konuştukça anlaşmanın da hoş olduğunu hissederiz.

Transit Venüs Yengeç’teyse : Kişisel cazibemizi oldukça sübjektif kullanırız. Kendimize göre çekici, güzel gelen şeylere sıkı sıkıya bağlanır, korumamız altına alırız. Sevgimizi besleyip, büyütmenin değer vermenin ve almanın hoş zamanlarını yaşarız.

Transit Venüs Aslan’daysa : Değer anlayışımız, sevgimizi ifade etme şeklimiz ve zevklerimiz daha sanatsal bir hal almıştır. Olayların hem karizmatik hem de çekici yönlerini görmeye başlarız. Eğlence tarzımız daha lüksleşebilir. Kendine ait bir ışığı olan şeylere aşık oluruz.

Transit Venüs Başak’taysa :: Bu süreçte ilişkilerde hata yapma olasılığımız çoktur. Kendimize ve başkasına değer verme, sevme anlayışımızı, bu zaman içinde fayda, zarar çerçevesinde değerlendireceğimizden, gerçek aşkı anlayamayız. Bir şeyi sevmek için illa yararlı olması lazım değildir. Çekicilik başka bir olgudur.

Transit Venüs Terazi’deyse :Artık ilişkimiz için daha net kararlar alabiliriz. Sen, ben dengesinin olması gerektiği gibi kurulduğu bu süreçte uzun süreli ilişkilere başlayabiliriz. Hatta bizi evliliğe götürecek aşk için hoş zamanladır. Kendimize ve karşımızdakine duyduğumuz sevgi artar.

Transit Venüs Akrep’teyse : İlişkimizin kanayan yaralarına bu süreçte tuz basıp daha da yakıcı olabiliriz. En çok biz zarar görsek de, intikam almaktan, kin tutmaktan geri kalmayız. Kuşkuların sevgiyi, aşkı öldürdüğünü, ilişkiyi tükettiğini görmeliyiz.

Transit Venüs Yay’daysa :Dünyaya aşırı iyimser ve sevgi dolu baktığımız bu süreçte, bize yabancı gelen şeylere karşı zafiyet duyup yakınlaşabiliriz. Özellikle farklı din, dil ya da ırktan kişilere karşı sevgi duyabiliriz. Aynı zamanda içimizdeki ilahi aşk da artacak, coşkun hale gelecektir.

Transit Venüs Oğlak’taysa :Kişisel beğenilerimizi bu dönemden geçerken makul ölçülerle, geleneksel bakış açısıyla sınırlamak uygun olacaktır. Sevgimizi ifade ediş şeklimiz, daha muhafazakâr ve olgun olacaktır. Bir birlikteliğimiz varsa bunun toplum tarafından onaylanır olması önem taşıyacaktır.

Transit Venüs Kova’daysa : Sadece özgürlüğe aşık olduğumuz bu süreçte, sıra dışı, marjinal ilişkileri yaşayabiliriz. Birlikteliğimizin hesabını kimseye verme niyetinde değilizdir. Arkadaşlarımızın arasında olmaktan zevk alırız. Seveceğimiz kişiyle dost sohbetleri sırasında tanışmamız mümkündür.

Transit Venüs Balık’taysa: İlahi aşkın en yüksek olduğu zamanlarda, tüm yaratılanlara karşı derin bir bağlılık hissederiz. Herkesle sevgimizi paylaşmak için değerlerimizi feda eder, bundan derin bir keyif ve tatmin hissederiz. Başkalarına değer verdikçe, kendi değerimizi artırırız.

Transit Venüs Evlerde

Transit Venüs 1. Ev’deyse : Kişisel zevklerimiz, maddi, manevi değerlerimiz ön plandadır. Şimdi güzelleşme, bakım yaptırma, hoş görünme zamanıdır. Her türlü estetik malzemeden, kozmetikten, giyimden yardım alırız. Bu değişimle ilişkilerimizdeki değerimizde göz önünde olur.

Transit Venüs 2. Ev’deyse : Kişisel değil de, maddesel değerlerin ön planda olduğu bu süreçte parasal ilişkilerde artacaktır. Basit değil, değerli şeyleri satın almak, sahip olmak isteriz. Lükse yönelik ihtiyaçlarımız artacaktır. Ayrıca güzel hediyeler alabilir ya da verebiliriz.

Transit Venüs 3. Ev’deyse : Gözümüze güzel gelen, çekici bulduğumuz fikirlerle uğraşmaktan zevk aldığımız zamanlardır. Önemli anlaşmaları, protokolleri bu zamanda imzalamak oldukça yararlı olacaktır. Fikirlerimizin değer kazanacağı bu süreci iyi kullanmalıdır.

Transit Venüs 4. Ev’deyse : Evimizi düzenleyebileceğimiz, süsleyebileceğimiz, dekore edebileceğimiz bir süreçten geçmekteyiz. Aile içine değer katan gelişmeler olacaktır. Evimiz, yuvamız daha önem kazanacak, hoş ve güzel bir hale gelecektir. Anne, babamızın sağladığı katkılar ön plana çıkabilir.

Transit Venüs 5. Ev’deyse :Aşk hayatımızın güçleneceği zamanlardır. Sevdiğimiz uğruna her tülü riski alabiliriz. Zevk anlayışımız, beklentilerimiz, arzularımız artacaktır. Kendimize fazlaca önem verdiğimizden dünyanın etrafımızda döndüğünü de sanabiliriz.

Transit Venüs 6. Ev’deyse: Kendimizi yıprattığımız, değersiz bulup, değiştirmeye çalıştığımız bu sıkıcı süreçte sevgi bulmamız zordur. Oldukça didikleyici, eleştirisel davranabiliriz. Detaylar üzerinde durmaktan bütünün güzelliği kaçırabiliriz.

Transit Venüs 7. Ev’deyse :Eşimizle birlikte geçirebileceğimiz, mutlu günler bizi bekler. Karşılıklı çekim sayesinde ilişkilerimiz ön planda olacaktır. Yalnız başımıza hareket etmekten çok birlikte zaman geçirmekten hoşlanırız. Sevdiğimize değer verdikçe, sevgi buluruz.

Transit Venüs 8. Ev’deyse :İlişkiye bakış açısı borç, alacak şekilde geliştiği takdirde herkese zarar verecektir. Bu süreç içinde daha çıkarcı davranabiliriz. Ama olumlu tarafı miras, nafaka, prim gibi bekleyip kavuşamadığımız alacaklarımız varsa onları tahsil edebiliriz.

Transit Venüs 9. Ev’deyse :Yabancılar, farklı ülkelerle artan diyalogumuz sayesinde kazançlı çıkabiliriz. Kendine has dokusu, felsefesi olan şeylere karşı ilgimiz artar. Hayatın tadını çıkarmak için biraz daha iyimser olup, abartılı davranabiliriz.

Transit Venüs 10. Ev’deyse :İlişkimizi toplum önünde tutmaktan zevk duyarız. Ayrıca bu süreç içinde işimizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabiliriz. Alacağımız bir terfi ya da ödül tanınırlığımızı, kendimize has şöhretimizi artıracaktır. Hedeflerimize değer katar şeylerle karşılaşabiliriz.

Transit Venüs 11. Ev’deyse :Arkadaşlarımızdan zevk aldığımız zamanlarıdır. Sosyal projelerde kazançlı çalışmalar yapabiliriz. Aynı zamanda işten elde ettiğimiz kazancımızda da artış olabilir. Tüm bunları gelecek günlerde kullanmak üzere değerlendirir, umutlarımızı süsleriz.

Transit Venüs 12. Ev’deyse : Aşkımızı içimize gömmemiz gereken bir süreçten geçmekteyiz. Platonik ilişkiler sebebiyle kendimizi değersiz ya da dağılmış hissedebiliriz. Kendimizden geçerek hayallere dalabiliriz. Biraz daha inzivada kalmaya, kendimizi dinlemeye ihtiyacımız vardır.