Yaz Saati Tablosu

Yaz Saati Tablosu

Saat farkları uygulamalarıyla başta yükselen burcunuz olmak üzere tüm horoskop yani doğum anı haritanız değişebilir. Zira her saat farkı uygulamasında en 1 saat eklenmiş ya da çıkarılmıştır. 4 dakikada 1 derece ilerleyerek değişen yükselen burca oranladığınızda, bu uygulamanın önemi ortaya çıkmaktadır.

Şu an hem internette, hem de kişisel olarak kullanılan tüm astroloji programlarda doğru tablo olmadığı için kullanılamamaktadır.

Bu da çok ciddi hatalara sebep olmaktadır. Yanlış düzenlenen horoskoplarda kişisel potansiyeliniz yanlış değerlendirebilir. Örneğin maddi konularda hayat boyu dikkatli olmanız gerekirken, saat farklarıyla yanlış hazırlanan haritanızı yorumlanırken tersi söylenebilir. Aynı zamanda horoskobunuzun aldığı transitler yanlış değerlendirilebilir. Örneğin sağlıkla ilgili risk almamanız gereken zaman dilimi, saat farklılığı sebebiyle, geride kalmış sanılıp, önemli bir operasyon için hiç de uygun olmayan yönlendirme yapılabilir.

Türkiye'de yaz saati olarak bilinen, saat farkları uygulamalarına ilişkin ciddi bir kaynak eksikliği bulunmaktadır. Bu amaçla 2006'dan itibaren, konuyla ilgili bir çok bakanlık, müşteşarlıkla yaptığım resmi yazışmalar, arşiv ve kütüphane taramalarını yaparak oluşturduğum liste aşağıdadır.

Başvurduğum adres ve kaynaklar şöyle: İçişleri Bakanlığı, Enerji Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Başbakanlık, Diyanet İşleri Başkanlığı, Resmi Gazete Arşivi, Devlet Arşivleri, Kandilli Araştırma Enstitüsü, İstanbul Üniversitesi Kütüphanesi, Beyazıt Halk Kütüphanesi, Basın Yayın Müzesi Kütüphanesi, Cumhuriyet Gazetesi Arşivi, Milliyet Gazetesi Arşivi'nde saat farkları uygulamalarını gözden geçirdim, belgeleri fotoğrafladım. Bulduğum bilgileri doğrulamak için, tüm kaynakları tararken bir yandan da, saat farklılıklarıyla direkt bağlantılı olan, namaz saatlerini de kontrol ettim.

Böylece belgeleriyle oluşturulan, yaz saatleri tablosunu kullanıma sunmanın onurunu ve sevincini yaşıyorum.

Listeyi burada sizlerle paylaştıktan sonra sizlere de iş düşecektir. Doğruluğunu belgeleriyle görebileceğiz listenin daha çok kişiye ulaştırılması, yanlış listelerin ortadan kalkması için desteğinizi isteyeceğim.

Astrolojik açıdan doğru bilgilerin paylaşımına manevi desteğiniz için şimdiden teşekkür ederim.